Nyderlandų legendos triumfas – Svenas Krameris pagerino olimpinį rekordą

Svenas Krameris Nyderlanduose kaip Arvydas Sabonis Lietuvoje. Olandas sekmadienį greitojo čiuožimo 5000 m distancijoje pagerino sau pačiam priklausantį olimpinį rekordą ir iškovojo auksą.
Svenas Krameris
Svenas Krameris / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Tai buvo trečias iš eilės olimpinis auksas S.Krameriui ir ketvirtas karjeroje.

Olandas tapo pirmuoju vyru, laimėjusiu tris aukso medalius toje pačioje rungtyje.

S.Krameris finišavo per 6:09,76 min ir pagerino sau pačiam priklausiusį olimpinį rekordą.

Kanadai atstovaujantis olandas Tedas-Janas Bloemenas atsiliko tik ,0002 sek. ir pelnė sidabrą, o bronzą iškovojo norvegas Sverre Lunde Petersenas.

S.Krameris nusitaikęs į dar du aukso medalius Pietų Korėjoje – 10 tūkst. m distancijoje ir komandinėse varžybose.