Pjongčango trasoje M.Kaznačenko giedojo himną ir švietė „mirties šypsena“

„Ir šviesa, ir tiesa mūs žingsnius telydi“, – kartojo sau Marija Kaznačenko olimpinėse žaidynėse Pjongčange slidinėjimo trasoje.
Slidininkė Marija Kaznačenko olimpinėse žaidynėse Pjongčange užėmė 73 vietą slidinėjimo 10 km laisvuoju stiliumi rungtyje. / Vytauto Dranginio/LTOK nuotr.

Olimpinėse žaidynėse debiutavusi 24 metų slidininkė liko 73-ioje vietoje, šliuoždama 10 km laisvuoju stiliumi. Ji teigė, kad sunkiausiais trasos momentais giedojo Lietuvos tautinę giesmę.

„Aš gerai žinau Lietuvos himną, bet kartais pamirštu kai kuriuos žodžius, kartais nežinau, kur minkščiau ar kiečiau ištarti žodžius, – emocijomis po finišo laisvai dalijosi iš Visagino kilusi atletė. – Tačiau kartojausi himną vakar, o dabar per varžybas dainavau: Ir šviesa, ir tiesa.“

M.Kaznačenko distanciją įveikė per 30 min. ir 44 sek. Ji daugiau nei penkiomis minutėmis atsiliko nuo olimpine čempione tapusios norvegės Ragnhild Hagos, bet teigė, kad atidavė visas jėgas.

Čia ne šypsena, tai – komos arba mirties šypsena. Jei šypsausi, vadinasi, man labai sunku.

Jei kam galėjo atrodyti, kad moteris šliuoždama šypsosi, tai buvo dėl sunkios būsenos. „Buvo žiauriai sunku, žiauriai sunku. Daug pakilimų. Pirmajame rate laikiausi už norvegės, bet paskui važiavau viena – buvo labai sunku, – sakė M.Kaznačenko. – Tai buvo mano mirties šypsena. Visi mane pažįstantys sako, kodėl tu šypsaisi trasoje? Bet man labai sunku. Čia ne šypsena, tai – komos arba mirties šypsena. Jei šypsausi, vadinasi, man labai sunku.

Kentėjau iki galo, bet reikėjo ramiau pradėti, o paskui pridėti. Šiandien nepavyko.“

Vytauto Dranginio/LTOK nuotr./Slidininkė Marija Kaznačenko olimpinėse žaidynėse Pjongčange užėmė 73 vietą slidinėjimo 10 km laisvuoju stiliumi rungtyje.

M.Kaznačenko pripažino, jog iš nuovargio norėjosi griūti ant sniego lenktynių pabaigoje.

„Aš norėjau kuo greičiau atsigulti. Mačiau šalia važiuojančią vaizdo kamerą, iš pradžių sakiau: Tik nefilmuok. Bet paskui pagalvojau, nors močiutė pažiūrės“, – atviravo M.Kaznačenko.

Aukso medalį iškovojo R.Haga (25:00,5), aplenkusi švedę Charlotte Kalla (+20,3), legendinę savo tautietę Marit Bjoergen (+31,9) bei tokį patį rezultatą užfiksavusią suomę Kristą Parmakoski (+31,9). Joms abiem įteikti bronziniai apdovanojimai.

Tai buvo vienintelis Marijos startas Pietų Korėjoje. Pjongčange ji tikėjosi pasirodyti ir sprinto rungtyje, bet varžybų išvakarėse organizatoriai pranešė, kad sportininkė olimpinės atrankos metu surinko per mažai įskaitinių taškų, todėl gali rinktis tik vieną rungtį. Tuomet lietuvė startavo 10 km distancijoje.