Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Rusų dopingo skandalą atskleidęs informatorius pateikė naujų sukčiavimo schemos detalių

Rusijos dopingo skandalą atskleidęs buvęs šios šalies antidopingo agentūros vadovas Grigorijus Rodčenkovas visiškai neseniai dalyvavo populiarioje CBS televizijos laidoje „60 minučių“, kurioje vedėjui Scottui Pelley atskleidė dar daugiau intriguojančių detalių.
Grigorijus Rodčenkovas
Grigorijus Rodčenkovas / CBS nuotr.

Priminsime, kad G.Rodčenkovas 2016-aisiais interviu „The New York Times“ papasakojo apie Rusijoje vykdytą milžinišką dopingo programą.

Po šio skandalingo pareiškimo iš pasaulio sporto arenos buvo pašalinta daugybė Rusijos sportininkų. Kelioms dešimtims Rusijos atletų neleista dalyvauti ir penktadienį prasidedančiose Pjongčango olimpinėse žaidynėse.

G.Rodčenkovas šiuo metu gyvena JAV, kur saugosi nuo tėvynainių keršto.

Itin svarbiu liudininku tyrime dėl dopingo tapęs G.Rodčenkovas teigė bijantis dėl savo gyvybės po to, kai Rusijoje netikėtai mirė du buvę Rusijos antidopingo agentūros darbuotojai.

Nors Pjongčange vykstančiose olimpinėse žaidynėse Rusijos trispalvė neplevėsuoja, šios šalies sportininkai varžosi su geriausiais planetos atletais.

O G.Rodčenkovas teigia laukiantis savosios kulkos. Laidoje informatorius pasirodė gerokai pakeitęs išvaizdą – vešliais nudažytais ir ištiesintais plaukais, tamsiais akiniais, nusiskutęs ūsus.

„Visa tai dėl saugumo. Mano gyvenimas keičiasi velniškai greitai, tad tokie žingsniai yra būtini“, – aptakiai kalbėjo rusas.

Paklaustas, ar Kremlius nori jį nužudyti, G.Rodčenkovas tik šyptelėjo. „Kremlius ir Vladimiras Putinas nori mane užčiaupti. Žmonės, kurie V.Putinui stoja skersai kelio, paslaptingai dingsta. Net būdami Jungtinėse Valstijose“, – kalbėjo skandalingasis informatorius.

Jis neslėpė, kad pagrindinis šios valstybės remtos dopingo programos tikslas buvo pergalė Sočio olimpinėse žaidynėse ir pasaulio čempionatuose.

Visa koncepcija yra beveik nepakitusi nuo Sovietų Sąjungos laikų.

„Žinoma, kaip ir kiekviena akredituota laboratorija, mes turėjome pranešti apie 1 ar 2 proc. pozityvių dopingų testų, tačiau taip pat privalėjome apginti Rusijos nacionalinę komandą ir prisidėti prie pagrindinių tikslų – pergalių pasaulio čempionatuose ir olimpinėse žaidynėse. Visa koncepcija yra beveik nepakitusi nuo Sovietų Sąjungos laikų“, – pasakojo G.Rodčenkovas.

Sočyje Rusijos sportininkai laimėjo 13 aukso medalių. Paklaustas, kiek iš jų laimėjo sportininkai, vartoję dopingą, G.Rodčenkovas turėjo aiškų atsakymą – penki.

Jo teigimu, dopingą vartojo biatlono, slidinėjimo, bobslėjaus ir skeletono atstovai.

„Per Sočio olimpines žaidynes nepagautas nė vienas Rusijos atletas“, – pažymėjo G.Rodčenkovas.

Tai padaryti rusams padėjo išradinga schema, kurią FSB agentai naudojo Sočyje sukeisdami dopingo mėginius.

Anot G.Rodčenkovo, agentai įsikurdavo visai šalia laboratorijos, kurioje buvo tiriami mėginiai. Naktį valytoju apsimetęs G.Rodčenkovo padėjėjas Jevgenijus Blochinas išnešdavo B mėginius iš saugyklos, o A mėginiai buvo perduodami per užmaskuotą skylę sienoje. Už jos buvo kambarys, apie kurį užsienio dopingo kontrolieriai nieko neįtarė.

Tuomet agentas nugabendavo specialiais kodais pažymėtą buteliuką į gretimą pastatą, bet specialistai jį vis tiek atidarydavo, o tuomet G.Rodčenkovas sukeisdavo mėginio turinį.

„Durų nuo laboratorijos negalima buvo net paliesti. Viską filmuoja kameros, o bet koks durų atidarymas iš karto įjungia saugumo sireną. Jevgenijus buvo tarsi santechnikas, atsakingas už laboratorijos švarą, bet iš tiesų – FSB agentas. Būtent jis dirbdavo naktimis ir sukeisdavo mėginius. Viskas buvo perduodama per pelės dydžio skylutę prie pat žemės 125 kabinete. Jos niekas nepastebėjo, nes skylė buvo pridengta spintele su stalčiumi. Paprasta ir efektyvu“, – atskleidė G.Rodčenkovas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
Užsisakykite 15min naujienlaiškius