2014 04 07

„Heineken“ taurės turnyre – fantastiški regbio spektakliai

Savaitgalį Senajame žemyne vėl virė regbio aistros. Stipriausiame Europos klubiniame „Heineken“ taurės turnyre sužaisti ketvirtfinalių susitikimai. Regbio mėgėjai Airijoje, Šiaurės Airijoje ir Prancūzijoje galėjo mėgautis fantastišku reginiu, nepalikusiu abejingu nei vieno.
„Munster“ – „Toulouse“ rungtynių akimirka
„Munster“ – „Toulouse“ rungtynių akimirka / „Scanpix“ nuotr.

Ketvirtfinalių istorija rodo, kad šiame etape dominuoja namuose žaidžiančios ekipos. Iš 68 žaistų ketvirtfinalio rungtynių 51 laimėjo šeimininkai, 17 – svečiai. Taigi, 75 proc. rungtynių laimi savo žiūrovų akivaizdoje žaidžiančios ekipos. Būtent tokiu pat rodikliu šį savaitgalį praūžė ir šių metų „Heineken“ taurės ketvirtfinaliai. Vieninteliai „Saracens“ regbininkai po neįtikėtinos kovos sugadino nuotaiką „Ulster“ sirgaliams.

„Munster“ – „Toulouse“ 47:23

Pirmajame ketvirtfinalyje susitiko vienas iš tituluočiausių Airijos klubų „Munster“ ir „Toulouse“ ekipa iš Prancūzijos. Tai daugiausiai mačų „Heineken“ taurėje sužaidusios komandos. „Toulouse“ tai buvo 137-os rungtynės, o „Munster“ – 136-os. 2008 metais šios ekipos žaidė turnyro finale ir tuomet triumfavo „Munster“ regbininkai.

Aistringai daugiau nei 26 tūkst. žiūrovų palaikoma Airijos komanda prarado kapitoną Peterį O‘Mahony, kuris dėl peties traumos nebaigė susitikimo, tačiau šiame mače puikiai atsiskleidė CJ. Standeris. 24-ą gimtadienį paminėjęs žaidėjas atliko prispaudimą ir buvo pripažintas geriausiu rungtynių žaidėju.

Pirmajame kėlinyje „Munster“ ekipa surengė apie 20 pavojingų atakų, bet daugelis jų taip ir baigdavosi netoli įskaitinės zonos. Todėl įpusėjus rungtynėms rezultatas dar buvo intriguojantis – 13:9. Antroje rungtynių dalyje pasimatė tikrasis šeimininkų pranašumas. Keturis kartu „Heineken“ taurės laimėtojai „Toulouse“ regbininkai nesugebėjo sulaikyti įsibėgėjusių galingų airių, kurie rengė vieną sėkmingą ataką po kitos ir įgijo užtikrintą pranašumą. Tiesa, bene įspūdingiausia mačo ataka priklausė „Toulouse“ žaidėjui Joe Tekori, kuris po puikių komandos draugų perdavimų su kamuoliu nubėgo beveik pusę aikštės ir pelnė žeminimą.

„ASM Clermont Auvergne“ – „Leicester Tigers“ 22:16

Kitose rungtynėse susitiko praėjusių metų turnyro finalininkė „ASM Clermont Auvergne“ (Prancūzija) komanda ir dukart „Heineken“ taurės čempionė „Leicester Tigers“ (Anglija) ekipa. Tiesa, anglai taure džiaugėsi senokai – 2001 or 2002 metais.

Šeimininkai galingai pradėjo rungtynes ir savo žiūrovus privertė šokinėti iš džiaugsmo nuolat didindami pranašumą. Pirmajame kėlinyje „ASM Clermont Auvergne“ pirmavo 16:0. Vienintelį prispaudimą prancūzams atliko Wesley Fofana, bet skirtumas toliau augo po tikslių Morgano Parra baudos smūgių.

Tačiau pirmo kėlinio pabaigoje „Leicester Tigers“ viltis atgaivino puiki ataka ir Jordano Crane‘o žeminimas. Antrajame kėlinyje keli tikslūs Owenu Williamso smūgiai ir svečiai sumažino atsilikimą iki trijų taškų (19:16). Pagaliau šeimininkų aistruolius nudžiugino dar trys M.Parra taškai (22:16). Atkakli kova vyko iki pat mačo pabaigos ir nei vienai komandai nepavyko surengti rezultatyvios atakos. Prancūzijos klubas žengia į „Heineken“ taurės pusfinalį.

„Ulster“ – „Saracens“ 15:17

Tikras regbio spektaklis vyko Belfaste (Šiaurės Airija), kurio naujutėliame „Ravenhills“ stadione stebint beveik 17 tūkst. žiūrovų, žaidė „Ulster“ ir Londono „Saracens“ (Anglija) ekipos. Jau ketvirtą minutę įvyko incidentas – už labai pavojingą pražangą raudona kortele buvo nubaustas ir iš aikštės pašalintas „Ulster“ žaidėjas Jaredas Payne‘as. Įvyko ir susistumdymas tarp abiejų komandų žaidėjų, bet, kaip įprasta regbyje, muštynių buvo išvengta. Šis pašalinimas turėjo gerokai pelengvinti gyvenimą svečių ekipai, tačiau titaniškai kovoję „Ulster“ žaidėjai metė rimtą iššūkį savo varžovams.

23-ą minutę po rezultatyvios atakos „Seracens“ pagaliau išsiveržė į priekį, o žiūrovai šią ataką palydėjo kurtinančiu švilpimu. Tačiau pasiaukojamai žaidusi „Ulster“ komanda po Ruanu Pienaaro baudos smūgių išsiveržė į priekį 9:5 ir išlaikė intrigą. Antrajame kėlinyje svečiai atliko du pažeminimus ir atitolo (9:17). Tiesa, vienos atakos metu kilo daug abejonių dėl nuošalės taisyklių pažeidimo, bet teisėjai po vaizdo peržiūros taškus nusprendė įskaityti. Nepaisant to, „Ulster“ žaidėjai vėl uždirbo baudos smūgius ir likus 8 minutėms priartėjo iki 15:17. Visos šios pastangos žaidžiant mažumoje pareikalavo labai daug jėgų, kurių lemiamai atakai nebeužteko. Londono klubas išsaugojo persvarą ir švilpiant visam Belfasto stadionui pateko į „Heineken“ taurės pusfinalį.

Po mačo „Ulster“ kapitonas Johannas Mulleris teigė, kad J.Payne‘ui raudona kortelė buvo parodyta nepelnytai: „Taip, žaidėjų saugumas yra pats svarbiausias dalykas ir linkime nukentėjusiajam kuo greičiau pasveikti, bet faktas yra tas, kad J.Payne‘as visą laiką žiūrėjo tik į kamuolį. Didžiuojuosi savo komanda, kuri sugebėjo taip gerai sužaisti likusi mažumoje, bet liūdna, nes turėjome šansą laimėti“.

„Toulon“ – „Leinster“ 29:14

Didžiausio susidomėjimo susilaukė sekmadienį vykęs paskutinis ketvirtfinalio susitikimas. Jame „Toulon“ (Prancūzija) ekipa namie priėmė svečius iš Airijos – „Leinster“ regbininkus. Tai buvo pastaraisiais metais „Heineken“ taurėje dominuojančių ekipų akistata. „Toulon“ gina praėjusiais metais iškovotą trofėjų, o „Leinster“ stipriausiu Europos klubu tapo 2009, 2011 ir 2012 metais. Papildomos intrigos įnešė ir dviejų regbio legendų akistata – Jonny Wilkinsonas (Toulon) prieš Brianą O‘Driscollį (Leinster).

Šį kartą sėkmingiau pasirodė J.Wilkinsono vedama „Toulon“ komanda. Pastarasis žaidėjas taikliais baudos smūgiais išvedė savo ekipą į priekį 6:0. Pirmajame kėlinyje nei vienas klubas nepelnė žeminimo, o visi taškai buvo pelnomi taikliais smūgiais koja. Svečiai sugebėjo išlyginti rezultatą 6:6 ir toks rezultatas ir buvo įpusėjus rungtynėms.

45-ą minutę po labai ilgos ir įnirtingos atakos kamuolį įskaitniame plote prispaudė Xavieras Chiocci ir „Toulon“ išsiveržė į priekį. Po dar vienos sėkmingos atakos Prancūzijos ekipa įgijo jau apčiuopamą pranašumą, kurį išsaugojo iki rungtynių pabaigos. Šeimininkai rungtynes baigė su 14 žaidėjų, nes mačo pabaigoje iš aikštės buvo pašalintas Florianas Fresia.