2018 05 06

Lietuvos jaunimo regbio-7 rinktinė Europos čempionatą baigė įspūdinga pergale

Pirmą kartą Lietuvoje surengtame elitiniame Europos jaunimo (iki 18 metų) regbio-7 čempionate Lietuvos rinktinė užėmė 11-ąją vietą. Tai – geriausias lietuvių pasiekimas naujo formato Europos čempionate.
Europos jaunimo regbio čempionatas
Europos jaunimo regbio čempionatas / Raymond Vysniausko nuotr.
Temos: 1 Regbis

Rungtynėse dėl 11-12 vietų lietuviai sekmadienį Panevėžyje po neįtikėtino trilerio 12:10 (7:5) nugalėjo Belgijos komandą. Pastarajai taip pat buvo atsirevanšuota už šeštadienį grupėje patirtą nesėkmę 19:21.

Lietuvos rinktinė sėkmingiau pradėjo rungtynes ir Robertas Stočkūnas išvedė lietuvius į priekį 5:0. Du taškus realizacijos smūgiu pridėjo komandos kapitonas Matas Miežys. Belgai iki pirmojo kėlinio pabaigos sugebėjo sušvelninti atsilikimą iki dviejų taškų (5:7).

Antrajame kėlinyje belgai išsiveržė į priekį 10:7. Tiksint paskutinėms mačo sekundėms, lietuviai turėjo paskutinę galimybę išsigelbėti. Ir šia galimybe kovingumą pademonstravę lietuviai pasinaudojo. Po ilgos ir gražios atakos aikštės kampe kamuolį prispaudė Deividas Vorošilka. Iššekęs regbininkas vos galėjo atsikelti, bet šis pasiaukojimas padovanojo Lietuvai įspūdingą pergalę.

„Labai geras jausmas. Nėra geresnio jausmo kai atiduoti visas jėgas ir pasieki pergalę. Labai norėjome atsirevanšuoti belgams. Net apsidžiaugėme, kai sužinojome, kad vėl su jais žaisime. Visa mūsų komanda kovėsi iki galo. Esu nustebęs. Man pačiam pabaigoje pritrūko jėgų, o komandos draugai vis atakavo, atakavo kol pasiekėme pergalę“, – po rungtynių kalbėjo Lietuvos rinktinės kapitonas Matas Miežys.

Po fantastiškos pergalės po pratęsimo 24:19 ketvirtfinalyje dėl 9-16 vietų prieš rumunus lietuviai vėliau kovoje dėl 9-12 pozicijų 7:29 (7:12) pralaimėjo Lenkijos ekipai. Šiame mače Lietuvai 5 taškus pelnė Povilas Kėža, 2 – Matas Miežys.

„Sunkiai dirbome labai. Stengiamės “ištampyti„ varžovus, kad rastume spragų. Elonas Dubovikas gražiai įkirto aikštės viduryje, aš stengiausi jį palaikyti, gavau perdavimą ir pelniau taškus, – apie pergalingą žeminimą mače su rumunais kalbėjo Lietuvos rinktinės narys Justinas Mėlinis. – Pergalė mūsų neatpalaidavo, o kaip tik užgrūdino, bet su lenkais buvome per daug pavargę. Negalėjome jau teisingai mąstyti, darėme daug neapgalvotų sprendimų“.

Čempionato finale, kaip ir praėjusiais metais, žais Airijos ir Prancūzijos komandos. Pusfinalyje airiai 26:0 nugalėjo vokiečius, o prancūzai 41:5 palaužė ispanų pasipriešinimą.

Vietą elitiniame divizione prarado Ukrainos rinktinė. Ji mače dėl 15-16 pozicijų 7:26 pralaimėjo Švedijos regbininkams. Mače dėl 13-14 pozicijų Liuksemburgas gana netikėtai 19:15 įveikė Rumuniją.

Devintąją vietą užėmė ir „Challenge“ taurę iškovojo Lenkijos rinktinė. Ji po sėkmingos paskutinės atakos 26:24 nugalėjo Rusiją.