2011 10 15

Pasaulio regbio čempionate į finalą dramatiškai žengė Prancūzija

Pasaulio regbio čempionate Naujojoje Zelandijoje paaiškėjo pirmasis finalo dalyvis. Juo po dramatiškos kovos pusfinalyje tapo Prancūzijos regbio rinktinė.
Tiumfuoja Prancūzija
Tiumfuoja Prancūzija / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Regbis

Prancūzijos regbininkai vos vieno taško skirtumu 9:8 (6:3) nugalėjo Velso komandą ir trečią kartą savo šalies istorijoje kausis dėl čempionų titulo.

Pirmajame planetos pirmenybių pusfinalyje jau 18 minutę buvo parodyta daug diskusijų sukėlusi raudona kortelė. Už grubią pražangą prieš Prancūzijos rinktinės lyderį buvo nubaustas Samas Warbutonas. Likusias 62 minutes Velsas žaidė mažumoje – 14 prieš 15 žaidėjų.

Prancūzai mače taškus rinko realizavę tris baudos smūgius, o be savo kapitono likę Velso žaidėjai visų savo galimybių neišnaudojo. 58 minutę Mike'as Phillipsas prispaudė kamuolį įskaitiniame plote ir sumažino atsilikimą iki minimumo 8:9, tačiau papildomas smūgis buvo netikslus ir persverti rezultato nepavyko.

76 minutę baudinio nerealizavo Leighas Halfpenny's ir Velsas turėjo pripažinti varžovų pranašumą.

„Mes žinome, kad mūsų galimybės laimėti pusfinalį išslydo po raudonos kortelės“, – nusivylęs kalbėjo Velso treneris Warrenas Gatlandas.

Kitame pusfinalyje sekmadienį susitiks Australijos ir Naujosios Zelandijos regbininkai, o finalas įvyks kitą savaitę sekmadienį.

Rezultatas:

Prancūzija – Velsas 9-8

8' Hookas baudos smūgis – Velsas 3-0
18' Warburtonas raudona kortelė
22' Parra baudos smūgis – 3-3
35' Parra baudos smūgis – Prancūzija 6-3
51' Parra baudos smūgis – Prancūzija 9-3
59' Phillipsas įskaitinis plotas – France 9-8