2018 02 12

Prestižiniame „Šešių nacijų“ turnyre – dramatiškos škotų ir anglų pergalės

Savaitgalį prestižiniame „Šešių nacijų“ regbio turnyre vėl vyko tikri spektakliai. Antrąsias pergales iškovojo ir turnyro lyderių pozicijose įsitvirtino Airijos ir Anglijos rinktinės, o viltis pakovoti dėl aukščiausių vietų išsaugojo škotai, kurie po atkaklios kovos įveikė tikrais šių metų nelaimėliais tapusius prancūzus.
Škotija – Prancūzija
Škotija – Prancūzija / „Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Regbis

Škotija – Prancūzija 32:26 (14:20)

Škotijos regbininkai greitai atsigavo po skaudaus dūrio pirmajame ture nuo Velso rinktinės ir iškovojo labai sunkią, bet svarbią pergalę prieš antrą kartą per plauką nuo laimėjimo likusius prancūzus.

Rezultatyvios rungtynės prasidėjo gražia ir rezultatyvia prancūzo Teddy Thomaso ataka. Vėliau prancūzai pirmavo 10:0, bet po kelių akimirkų pirmuosius penkis taškus šeimininkams pelnė Seanas Maitlandas. Tas pats T.Thomasas pirmajame kėlinyje atliko antrąjį žeminimą ir įpusėjus rungtynėms, Prancūzijos rinktinė pirmavo 20:14.

Antrajame kėlinyje abi komandos keitėsi baudos smūgiais, tačiau tokių progų daugiau turėjo škotai. Greigas Laidlaw penkis sykius tikslai smūgiavo į vartus, o prancūzas Baptiste'as Serinas atsakė dviems. 70-ąją min. rezultatas buvo lygus 26:26, bet per likusį laiką du tikslius smūgius atliko G.Laidlaw.

„Esu laimingesnis nei praėjusią savaitę. Pergalingų rungtynių efektas yra labai didelis. Pažiūrėjus į rungtynių eigą, matome, kad viską lėmė pademonstruotas charakteris ir bendravimas tarpusavyje. Mes buvome kiek tikslesni ir už tai esame apdovanoti“, – kalbėjo Škotijos rinktinės treneris Gregoras Townsendas.

Anglija – Velsas 12:6 (12:3)

Jau trečiąją rungtynių minutę po fantastiško Oweno Farrello perdavimo koja kamuolį varžovų įskaitiniame plote prispaudė anglas Jonny May'us. Žiemos sąlygomis vykusiose rungtynėse vyravo kietas žaidimas, o šlapias kamuolys neleido pasižymėti ekipų spardytojams. Pirmojo kėlinio viduryje po gražios anglų atakos vėl žeminimą atliko J.May'us.

Antrajame kėlinyje Velsas surengė keletą įspūdingų atakų, bet klaidos lemiamose fazėse neleisdavo atlikti žeminimų. Rungtynių pabaigoje Garethas Anscombe'as baudos smūgiu sumažino Velso atsilikimą iki 6 taškų, bet lemiamos atakos svečiai surengti nebespėjo.

Anglijos regbininkai savo aikštėje nepralaimi jau 15 rungtynių iš eilės. Iš paskutinių 26 mačų jie laimėjo net 25.

„Tai buvo sudėtingos rungtynės, eilinis geras Anglijos-Velso mūšis. Skirtumas tarp šių dviejų komandų buvo tas, kad anglai darė mažiau klaidų ir žaidė labiau disciplinuotai“, – teigė regbio apžvalgininkas, buvęs Anglijos rinktinės žaidėjas Mattas Dawsonas.

Airija – Italija 56:19 (28:0)

Airijos regbininkai atliko net aštuonis žeminimus ir nesunkiai iškovojo antrąją pergalę šių metų turnyre. Po du kartus kamuolį italų įskaitiniame plote prispaudė Robbie Henshaw ir Jacobas Stockdale'as, po vieną – Conoras Murray'us, Bundee Aki, Keithas Earlsas ir Rory'is Bestas.

Antrajame kėlinyje savo šansų pasižymėti sulaukė ir italai. Svečiams žeminimus atliko Tommaso Allanas, Eduardo Goris ir Matteo Minozzi. Beje, Italijos rinktinę treniruoja buvęs Airijos komandos žaidėjas Conoras O'Shea.

„Abi komandos stengėsi kuo ilgiau kontroliuoti kamuolį tokioje šlapioje aikštėje. Mums pavyko išnaudoti visą aikštės plotą ir tas nuteikia pozityviai. Neigiamas dalykas – praleisti žeminimai. Tikimės, kad tai neturės įtakos skaičiuojant pelnytus-praleistus taškus turnyro lentelėje. Mes turėjome du 21-erių metų vėjerius, kuriems tai buvo puiki patirtis“, – įspūdžiais dalinosi Airijos rinktinės treneris Joe Schmidtas.