Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2014 12 23

Regbio-7 čempionatą Kaune organizavęs Vytautas Vasilenka: „Apie rengimą siūlė parašyti vadovėlį“

Lietuvos sporto žurnalistų federacijos (LSŽF) surengtuose rinkimuose geriausiu 2014 metų sporto renginiu Lietuvoje pripažintas Europos vyrų regbio-7 čempionato A diviziono turnyras Kaune. Jame Lietuvos rinktinė iškovojo aukso medalius, o visi dalyviai buvo sužavėti sudarytomis sąlygomis.
Vytautas Vasilenka
Vytautas Vasilenka / Evaldo Šemioto nuotr.

Čempionato organizacinio komiteto pirmininkas, regbio puoselėtojas Vytautas Vasilenka papasakojo apie vasarą vykusias pirmenybes, jų palikimą ir regbio situaciją šalyje.

Kas liečia bazes, tai Lietuva turbūt yra prasčiausioje padėtyje iš visų Baltijos šalių, jau nekalbant apie Lenkiją, Čekiją ar kitas buvusias Sovietines šalis. Stadionai yra apverktinos būklės.

– Kada kilo mintis surengti čempionatą Kaune?

– Mintį surengti Europos čempionatą turėjome jau seniai. Čia rengėme regbio-15 varžybas, kitus čempionatus. Manau, kad Kaune yra geriausios sąlygos. Stadione yra 10 tūkst. sėdimų vietų, puiki veja. Kai atsirado galimybė surengti pirmenybes, nebuvo kaip jos atsisakyti.

– Ar nebuvo nesklandumų ir kliūčių rengiant tokio lygio čempionatą?

– Turiu keleto dešimtmečių patirtį organizuojant įvairaus lygio renginius, ypatingai vaikų. Net nekilo abejonių, kad sugebėsime pravesti tokį čempionatą. Buvome pakankamai ramūs ir įsitikinę čempionato sėkme.

– A diviziono turnyras Kaune pripažintas geriausiu Lietuvoje vykusiu sporto renginiu. Kas lėmė tokią sėkmę?

– Viskas buvo gerai sustyguota, surinkome didelę komandą. Sunkesnis darbas buvo paruošiamasis. Reikėjo įtikinti žmones, privačias įmones, savivaldybę, kad prisidėtų prie organizavimo. Norėčiau padėkoti visiems, kurie nuoširdžiai atliko tai, kas buvo paprašyta. Manau, pelnytai susilaukėme šio įvertinimo.

– Čempionate dalyvavo nemažai svečių iš užsienio. Kokie jų atsiliepimai?

– Atvirai šnekant, nesulaukiau nei vieno neigiamo atsiliepimo, nepatenkinto žvilgsnio. Net užuominos nebuvo apie tai. Gavome vien tik padėkas. Mus pasveikinęs Europos regbio federacijos sekretorius sakė, kad galime parašyti vadovėlį apie tai, kaip rengti Europinio arba pasaulinio lygio varžybas. Kiek kalbėjo žurnalistai, operatoriai, stadionas buvo labai patogus transliacijoms, darbo sąlygoms. Žiūrovai taip pat liko patenkinti.

– Šios pirmenybės prisidėjo ir prie regbio populiarumo šalyje, bet ar sąlygos sportuoti gerėja?

– Kas liečia bazes, tai Lietuva turbūt yra prasčiausioje padėtyje iš visų Baltijos šalių, jau nekalbant apie Lenkiją, Čekiją ar kitas buvusias Sovietines šalis. Stadionai yra apverktinos būklės. Atėjo laikas investuoti ne taip kaip dabar, kuomet net ir maži miesteliai, pasitelkę Europinius pinigus, pasistato arenas nežiūrint ar ten yra sportininkų, ar nėra. Lietuvoje turėtų būti vieninga politika dėl sporto infrastruktūros, stadionų, baseinų, treninuočių, lauko aikštelių. Tik vieningai dirbdami galime tikėtis rezultatų. Patys matome, kad geriausi šalies sportininkai, ypač vandens sporto šakų atstovai, turi sportuoti užsienyje, nes čia nėra sąlygų. Sutvarkius infrastruktūrą, mes galėtume ne tik leisti sportuoti lietuviams, bet ir priimti svečius iš užsienio, užsidirbti pajamų.

– Ar galime tikėtis artimiausiais metais vėl Kaune išvysti aukšto lygio regbio čempionatą?

– Tai tikrai nebuvo paskutinis čempionatas Kaune, bet miestas vienas nepajėgus surengti dar aukštesnio lygio regbio renginį. Mes mielai surengtume „Grand Prix“ varžybų etapą, kuriame žiūrovų ateitų daugiau, nes praėjęs čempionatas gerokai papildė sirgalių ratą, padidino regbiu besidominčių žmonių skaičių. Deja, varžybų surengimui reikia didelių pinigų, o Kaunas yra sportiškas miestas ir piniginės injekcijos laukia daug sporto šakų.

– Galbūt geri rinktinių rezultatai leis tikėtis didesnio dėmesio ir finansavimo iš valstybės?

– Tai labai konservatyvus dalykas. Mes Kauno savivaldybėje svarstėme strateginių sporto šakų sąrašą ir mums nepavyko įtikinti, kad tarp jų atsidurtų regbis. Tas sprendimas respublikiniu mąstu buvo priimtas 2013 metais. Dabar užaugo nauja regbio karta, kuri turi progą kautis pasauliniu mastu, kovoti dėl teisęs žaisti olimpinėse žaidynėse. Kol mes svarstysim, ar regbis pateks į stratetiškai valstybei svarbių sporto šakų sąrašą, ar ne, tai traukinys nuvažiuos. Žaidėjai išsilakstys po įvairias valstybes ir nieko neišeis. Reikia veiksmų imtis dabar, nes kitai kartai užauginti jau reikės bent dešimties metų.

– Ko palinkėtumėte regbio mylėjams švenčių proga?

– Linkiu, kaip ir visų sporto šakų mylėtojams, sėkmės, kuo geresnių rezultatų, džiuginti Lietuvos sporto mėgėjus. Norėčiau, kad būtų rengiama kuo daugiau regbio varžybų stadionuose, kurie pritrauktų didesnį būrį sirgalių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius