2013 06 26

Regbio tradicija tapusios rinktinių išvykos: intriguojančioje kovoje britų Liūtams pergalę padovonojo australo slystelėjimas

Savaitgalį regbio pasaulyje prasidėjo Britanijos Liūtų ir Australijos susitikimų serija.
Rungtynių akimirka / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Regbis

Australija – Britų ir airių liūtai 21:23

Svečiai iš Europos dominavo aikštėje nuo pat pirmųjų rungtynių minučių, bet australai puikiai pasinaudojo anksti atsiradusia proga ir greitai išsiveržė į priekį. Veteranas grumtynių saugas Willas Genia išmintingai paspyrė savo komandos debiutantui Israeliui Folau.

Liūtai greitai atsigavo. George'as Northas savo aikštės pusėje pagavo prastą šeimininkų smūgį ir, suklaidinęs bei šalin nustūmęs keletą neryžtingų varžovų, žemino. Kitas iš Velso kilęs britų „liūtas” Leigh Halfpenny pirmame kėlinyje pataikė keletą taiklių smūgių, taip sutvirtindamas savo komandos persvarą. Australai į visą tai atsakė nedelsdami. Rinktinės debiutantas I.Folau iššovė dar kartą ir antruoju žeminimu sumažino skirtumą iki vieno taško.

Antrame kėlinyje „liūtai” vėl atrodė stipresni ir tą persvarą 48-tą minutę taškais pavertė valas Craigas Cuthbertas. L.Halfpenny realizavo. Kiek vėliau į žaidimą įsivažiuoti sugebėjo ir Australija, kuriai vilties suteikė baudų smūgiais mažinamas skirtumas. Likus penkioms minutėms komandas teskyrė 2 taškai. Tačiau lemiamomis akimirkomis australų regbio padauža Kurtley Beale'as nesugebėjo pataikyti nei vienos iš dviejų baudų, galėjusių pergalę padovanoti šeimininkams. Itin apmaudus buvo slystelėjimas įsibėgėjant smūgiui paskutinę minutę.

Naujoji Zelandija – Prancūzija 24:9

Trečiajame susitikime Europos rinktinė šeimininkams pralaimėjo 9:24. Pirmame kėlinyje prancūzai kibia gynyba neleido stipriausiai pasaulio komandai įsibėgėti, o dvi taiklios baudos lėmė, jog po pirmojo kėlinio šeimininkų persvara tebuvo 8:6.

Antrame kėlinyje Prancūzija buvo sugebėjusi persverti rezultatą, tačiau po to žaidimo eiga pradėjo krypti šeimininkų naudai. Jų saugas ir rezultatyviausia pasaulio žaidėjas Danas Carteris baudomis ramiai rinko taškus ir stūmė savo rinktinę pirmyn. Galiausiai paskutinę susitikimo minutę trijų ketvirčių žaidėjas Beaudenas Barrettas žemino ir padėjo paskutinį tašką Prancūzijos rinktinės ture po Naująją Zelandiją.

Argentina – Gruzija 29:18

Draugiškas rungtynes taip pat žaidė Argentina ir Gruzija. Nedrausmingai rungęsi kaukaziečiai pralaimėjo 18:29. Net 24 taškus argentiniečiai pelnė baudomis po įvairiausių gruzinų nusižengimų ir tik prieš pat finalinį švilpuką pelnė žeminimą. Gruzinai, kurie pirmą kėlinį laimėjo 12:9, antrajame tiesiog subyrėjo prieš šeimininkų spaudimą.