2015 12 07

Rekordinio populiarumo susilaukusios pasaulio regbio-7 serijos starte – Fidžio triumfas

Savaitgalį Dubajuje (JAE) įvykęs pirmasis vyrų ir moterų pasaulio regbio-7 serijos etapas tapo rekordiniu pagal potencialų žiūrovų skaičių. Pasaulio serijos turnyras šį sezoną 12 skirtingų kalbų bus transliuojamas į 400 milijonų namų 144 pasaulio valstybėse.
Fidžio regbininkai
Fidžio regbininkai / „Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Regbis

Prestižiniame pirmajame etape triumfavo čempionės titulą ginanti Fidžio rinktinė. Ji laimėjo visas šešerias rungtynes. Pusfinalyje Fidžis 19:5 nugalėjo Naujosios Zelandijos komandą, o finale 28:17 įveikė Anglijos regbininkus, su kuriais šią vasarą Europos „Grand Prix“ čempionate varžėsi ir Lietuvos rinktinė. Beje, Anglijos komandai padeda ir buvęs Lietuvos rinktinės treneris Warrenas Abrahamas.

„Nuostabu jausmas yra laimėti tokį turnyrą, ypač Dubajuje su tiek daug žiūrovų. Regbis-7 kasmet vis stiprėja ir čia nebebūna lengvų rungtynių. Esame laimingi, kad pavyko laimėti“, – sakė Fidžio rinktinės kapitonas Osea Kolinisau.

Fantastišką žaidimą Dubajuje pademonstravo JAV komanda. Nors ji pusfinalyje 19:24 turėjo pripažinti anglų pranašumą, mažajame finale 31:12 nepaliko didesnių vilčių Naujajai Zelandijai ir iškovojo bronzos medalius. JAV rinktinė prieš „All Blacks“ laimėjo pirmą kartą istorijoje.

Penktąją vietą užėmė Pietų Afrikos Respublikos (PAR) regbininkai, kurie mače dėl „Plate“ taurės po pratęsimo 19:14 nugalėjo Australiją.

Prestižiniame pasaulio regbio-7 serijos turnyre dalyvauja ir dvi komandos, kurias šią vasarą pavyko nugalėti lietuviams. Velso rinktinė Dubajuje užėmė 12-ąją vietą, o daugkartinė Europos čempionė Portugalija liko 16-a.

Pasaulio serijos turnyrai vyksta dešimtyje valstybių ir vadinasi „HSBC World Series“. Kiekviename etape kovoja 16 rinktinių suskirstytų į keturias grupes. Už pirmąją vietą ture suteikiami 22 taškai, už antrąją vietą – 19, už trečiąją – 17 taškų.

Antrasis pasaulio serijos etapas vyks jau ateinantį savaitgalį Pietų Afrikos Respublikoje.