2014 03 17

„Šešios nacijos“: Airijos regbio rinktinė – stipriausia Europoje

Šeštadienį trimis rungtynėmis baigėsi prestižinis stipriausių Europos regbio komandų „Šešių nacijų taurės“ turnyras. Turnyro trofėjų po ketverių metų pertraukos į viršų kėlė Airijos rinktinė. Airių galimybės prieš paskutinį turą buvo vertinamos palankiausiai, bet lemiamas mūšis Prancūzijoje tapo itin dideliu išbandymu. Anglijos regbininkai pasismagino Italijoje ir nedaug trūko, kad didžiule persvara iškovota pergalė juos būtų iškėlusi į lentelės viršų. Toks intriguojantis buvo paskutinis, penktasis turas.
Airijos rinktinės triumfas
Airijos rinktinės triumfas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Prancūzija – Airija 20:22

Pačios paskutinės ir pačios svarbiausios sezono rungtynės vyko Paryžiaus „Stade de France“ stadione, kuriame susirinko virš 80 tūkst. žiūrovų. Prancūzijos galimybės laimėti turnyrą buvo minimalios, bet ji padarė viską, kad svečių iš Airijos kelias link čempiono titulo būtų kuo sudėtingesnis.

Jau per pirmąsias 14 minučių prancūzai atliko du baudos smūgius, o juos sėkmingai realizavęs Maxime'as Machenaud'as išvedė šeimininkus į priekį 6:0. Galiausiai 20-ąją minutę pralaužti varžovų gynybą pavyko airiui Jonathanui Sextonui, bet jo paties atliktas realizacijos smūgis buvo netikslus (6:5). Praėjus vos penkioms minutėms – dar viena sėkminga airių ataka ir Andrew Trimbleo žeminimas (6:12). Prabėgus dar 5 minutėms prancūzai vėl nudžiugino ne tik savo, bet ir Anglijos rinktinės sirgalius, išsiverždami į priekį po Briceo Dulino ir M.Machenaudo taškų (13:12).

Antrajame kėlinyje lyderio vaidmens ėmėsi J.Sextonas. Jis ne tik sugebėjo atlikti žeminimą, bet ir pats vėliau pelnė taškus realizacijos ir baudos smūgiais (13:22). Tačiau prancūzai įrodė, kad yra kovotojai ir neketino nuleisti galvos. 62-ąją minutę po sėkmingos Dimitrio Szarzewskio atakos ir taiklaus realizacijos smūgio skirtumas sumažėjo iki 2 taškų (20:22).

Atėjo 70-oji minutė ir teisėjas skyrė baudos smūgį į Airijos rinktinės vartus. Prancūzijai atsirado puiki galimybė laimėti rungtynes, o „Šešių nacijų taurę“ padovanoti anglams. Tačiau Jeano Marco Doussaino smūgis skriejo pro šalį ir šis regbininkas tikriausiai tapo nemėgstamiausiu žmogumi Anglijoje. Airija sugebėjo iškovoti pergalę 2 taškais ir tapti „Šešių nacijų taurės“ laimėtoja.

Šios rungtynės buvo paskutinės Airijos rinktinės gretose šios šalies legendai Brianui O‘Driscollui. Jis rinktinėje sužaidė 141 mačą ir pagal šį rodiklį lenkia visus pasaulio žaidėjus. Dar prieš šį „Šešių nacijų taurės“ turnyrą jis buvo paskelbęs, kad po mačo su Prancūzija baigs savo karjerą.

„Emocijos manyje tiesiog verda. Puikus jausmas antrą kartą laimėti „Šešių nacijų taurę“. Puiku baigti savo karjerą būnant viršuje. Kai pasikabinsiu savo marškinėlius, jie man visada simbolizuos nuostabius prisiminimus“, – sakė B.O‘Driscollas.

Italija – Anglija 11:52

Anglijos rinktinė daugiau vilčių siejo su Prancūzijos rinktine ir, norėdama tapti čempione, tikėjosi šios šalies rinktinės pergalės prieš airius. Italijoje dominavę anglai sutriuškino šeimininkus net 52:11 (24:6) ir smarkiai priartėjo prie Airijos rinktinės pagal taškų santykį. Dar apmaudžiau anglams turėjo būti žinant, kad jei ne 11 praleistų taškų Italijoje, jie būtų tapę „Šešių nacijų“ čempionais.

Italai pirmuosius taškus pelnė jau 6-ąją minutę, kuomet baudos smūgį realizavo Luciano Orquera. Jau po kelių minučių Owenas Farrellas rezultatą išlygino, o vėliau Mike'as Brownas pirmu kamuolio prispaudimu išvedė Angliją į priekį. Nors italams dar vienu baudos smūgiu pavyko sušvelninti atsilikimą (6:15), vėliau anglai surengė vieną sėkmingą ataką po kitos ir ėmė triuškinti varžovus. Vis dėlto, anrajame kėlinyje spragą anglų gynyboje rado ir italai, kurių gretose pasižymėjo Leonardo Sarto.

Rezultatyviausiai Anglijos komandoje žaidė lyderiai O.Farrellas (22 tšk.) Ir M.Brownas (10 tšk.).

Anglijos rinktinė šiame turnyre užėmė antrą vietą, o nuo čempionais tapusių airių jie atsiliko tik pagal pelnytų-praleistų taškų santykį. Anglai gali džiaugtis šiame sezone iškovoję „Trigubos karūnos“ („Tripple Crown“ – angl.) apdovanojimą už tris pergalės prieš britų bei airių ekipas. Italija šiemet atrodė silpnai ir liko be taškų. Už paskutinę vietą jiems skirtas simbolinis „Medinis šaukštas“.

Velsas – Škotija 51:3

Praėjusių dviejų „Šešių nacijų“ turnyrų čempionė Velso rinktinė jau po ketvirto turo prarado viltis apginti titulą. Visą pyktį jie išliejo šeštadienį namuose net 51:3 (27:3) sutriuškinę Škotijos regbininkus.

Nors abi komandos žaidė atjaunėjusios, panašu, kad Velso jaunoji karta yra gerokai perspektyvesnė. Panašiai kaip ir Italijos–Anglijos rungtynėse, pirmieji taškus pelnė škotai. Bet Škotijos komandos lyderio Greigo Laidlaw realizuotas baudos smūgis ir buvo vienintelė džiugi akimirka svečių sirgaliams. Vėliau taškus rinko tik šeimininkai, kurie po pirmojo kėlinio jau pirmavo 24 taškais. Taškus Velsui pelnė net septyni žaidėjai, o labiausiai pasižymėjo po du prispaudimus atlikę George'as Northas ir Jamie Robertsas bei smūgių koja specialistas Danas Biggaras (14 tšk.).

Ši valų pergalė turėjo reikšmės ir turnyro lentelėje. Velsas aplenkė Prancūzijos rinktinę ir pakilo į trečią vietą. Škotai su vienintele pergale liko penkti.

„Šešių nacijų taurė“
Vt. Komanda Perg. Lyg. Pral. Įvarčiai Tšk.
1. Airija 4 0 1 +83 8
2. Anglija 4 0 1 +73 8
3. Velsas 3 0 2 +43 6
4. Prancūzija 3 0 2 +1 6
5. Škotija 1 0 3 -91 2
6. Italija 0 0 5 -109 0

Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams