2015 10 02

Velso regbininkai žengė didelį žingsnį pasaulio čempionato ketvirtfinalio link

Anglijoje ir Velse vykstančiame pasaulio regbio čempionate svarbią pergalę iškovojo ir per žingsnį nuo kelialapio į ketvirtfinalį atsidūrė Velso komanda. Daugiau nei 71 tūkst. žiūrovų Kardife (Velsas) palaikomi šeimininkai ketvirtadienį po atkaklios kovos 23:13 (17:6) nugalėjo Fidžio rinktinę.
Velso regbio rinktinė
Velso regbio rinktinė / „Scanpix“/„Sipa USA“ nuotr.
Temos: 1 Regbis

Warreno Gatlando treniruojami valai lemiamą persvarą susikrovė pirmajame kėlinyje, kuomet žeminimus atliko Garethas Daviesas ir Scottas Baldwinas, o tiksliais smūgiais pasižymėjo Danas Biggaras.

Nebeturėję kur trauktis, Fidžio regbininkai antrajame kėlinyje sugrąžino intrigą, kuomet po įspūdingos atakos kamuolį įskaitiniame plote prispaudė Vereniki Goneva. Vis dėlto, Fidžis antroje rungtynių dalyje padarė keletą apmaudžių klaidų, 8 taškus pelnęs Benas Volavola nerealizavo poros paprastų baudos smūgių ir Velsas išsaugojo pergalingą rezultatą.

Velso rinktinė su 13 taškų tapo vienvalde grupės lydere. Jau po šeštadienio rungtynių ji gali užsitikrinti vietą ketvirtfinalyje. Kitu atveju, viską lems Velso ir Australijos ekipų akistata.

Šeštadienį šioje grupėje vyks intriguojantis mačas tarp Anglijos ir Australijos komandų. Po pralaimėjimo Velso rinktinei, ant prarajos ribos atsidūrusi Anglijos ekipa Londone susitiks su dukart pasaulio čempione Australija. Pralaimėjimo atveju, anglai liktų už ketvirtfinalio borto.

A grupės turnyro lentelė:

1. Velsas 13 tšk. (3 rungtynės)
2. Australija 9 (2)
3. Anglija 6 (2)
4. Fidžis 0 (3)
5. Urugvajus 0 (2).

D grupėje sąlygas kol kas visiems diktuoja Prancūzijos rinktinė. Ji ketvirtadienį 41:18 (24:12) nugalėjo Kanados ekipą ir iškovojo trečiąją pergalę iš eilės.

Philippe'o Saint Andre's auklėtiniai dominavo nuo pat mačo pradžios ir pirmąjį kelinį po Wesley Fofanos, Guilhemo Guirado ir Rabaho Slimanio žeminimų pirmavo 24:12. D.H. van der Merwes ir Aarono Carpenterio žeminimai kanadiečiai paliko nedideles viltis, bet antrajame kėlinyje Pascalais Pape ir 26-erių metų Prancūzijos rinktinės debiutantas Remy Grosso lėmė prancūzams ne tik pergalę, bet ir papildomą tašką.

"Po trijų rungtynių turime tris pergales ir 14 taškų iš 15 galimų. Nenorime apsiriboti grupės etapu ir išlaikydami gerą formą laukiame akistatos su Airija", - sakė P. Saint Andre.

D grupės turnyro lentelė:

1. Prancūzija 14 tšk. (3)
2. Airija 10 (2)
3. Italija 4 (2)
4. Kanada 1 (3)
5. Rumunija 0 (2).

Penktadienį pasaulio čempionate vyks vienerios rungtynės. 22 val. C grupėje žais Naujoji Zelandija ir Gruzija.