2014 02 21 /16:36

Antrasis Ievos Januškevičiūtės startas Sočyje baigėsi griuvimu ir pasitraukimu iš slalomo varžybų

Sočio žiemos žaidynėse įvyko priešpaskutinis Lietuvos sportininkų startas. Pirmasis kalnų slidinininkės Ievos Januškevičiūtės blynas slalomo milžino (didžiojo slalomo) varžybose prisvilo: lietuvė antrajame nusileidime griuvo ir nesugebėjo įveikti distancijos. Šį kartą I.Januškevičiūtė dalyvavo slalomo rungtyje, tačiau trasos nesugebėjo įveikti jau pirmojo nusileidimo metu, tad antrajame nešliuoš.
Ieva Januškevičiūtė
Ieva Januškevičiūtė / AFP/„Scanpix“ nuotr.

19 metų Lietuvos sportininkė trasoj griuvo, pametė slidę ir nesugebėjo baigti distancijos. Nuo 18 val. 15 min. startuosiančiame antrajame nusileidime ji nedalyvaus.

Greičiausiai pirmojo nusileidimo metu trasą įveikė 18-metė amerikietė Mikaela Shiffrin (52,62 sek.). Antrąją vietą užėmė Vokietijos slidininkė Maria Hoefl-Riesch (53,11 sek.), o trečia – jau du aukso medalius Sočyje iškovojusi Tina Maze (53,29 sek.) iš Slovėnijos.

37-ąją vietą užėmė latvė Lelde Gasuna, 49-ąją – jos tautietė Agnese Aboltina, o Estijos slidininkė Trrin Tobi liko 57-a iš 60-ies finišavusiųjų.

Iš viso slalomo varžybose turėjo dalyvauti 88 sportininkės, tačiau trys slidininkės iš Slovėnijos, Kipro ir Azerbaidžano nestartavo. Iš 85 startavusių, net 25 slidininkės nesugebėjo finišuoti.

Primename, kad slalomo milžino (didžiojo slalomo) varžybų pirmajam nusileidime I.Januškevičiūtė startavo 83-ia, nuotolį lietuvė įveikė per 1 min. 36,79 sek. Nuo lyderės slovėnės Tinos Maze kalnų slidininkė iš Lietuvos atsiliko 18,91 sek.

Po pirmojo bandymo Lietuvos atstovė užėmė 71-ą vietą tarp 74-ių sportininkių. Antrasis nusileidimas buvo nesėkmingas, I.Januškvičiūtė trasos pradžioje griuvo ir nefinišavo.