Ledo ritulys: dramatiškoje dvikovoje po baudinių serijos amerikiečiai palaužė rusus

Šeštadienį Sočio olimpinių žaidynių ledo ritulio arena įkaito kaip reikiant. Pirmojo etapo rungtynėse rusai ir amerikiečiai sužaidė finalo vertą mačą. Po pagrindinio rungtynių laiko rezultatas buvo 2:2. Lygiosios išliko ir po pratęsimo, todėl prireikė baudinių serijos, kuri sėkmingiau susiklostė amerikiečiams. JAV rinktinė iškovojo pergalę 3:2 (0:0, 1:1, 1:1, 0:0, 1:0).
Rusija – JAV
Rusija – JAV / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Pirmasis įvartį antrajame kėlinyje įmušė Pavelas Daciukas (29:15) ir išvedė Rusijos rinktinę į priekį. Rezultatą išlygino Camas Fowleris (36:34). Trečiajame kėlinyje amerikiečius į priekį išvedė Joe Pavelskis (49:27). Lygiąsias atstatė antrąjį įvartį pelnęs P.Daciukas (52:44).

Lygiosiomis 2:2 baigėsi ir pagrindinis rungtynių laikas, ir pratęsimas. Tiesa, vienas iš Rusijos rinktinės įvarčių buvo neįskaitytas. Baudinių serija sėkmingiau susiklostė JAV ledo ritulininkams. Lemiamą baudinį pataikė T.J.Oshie.

[6 – 5] T. J. Oshie

Po šios pergalės JAV tapo A grupės lyderė.

A grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. JAV 2 1 1 0 0 10:3 5
2. Rusija 2 1 0 1 0 7:5 4
3. Slovėnija 2 1 0 0 1 5:6 3
4. Slovakija 2 0 0 0 2 2:10 0

B grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Suomija 2 2 0 0 0 14:5 6
2. Kanada 2 2 0 0 0 9:1 6
3. Norvegija 2 0 0 0 2 2:9 0
4. Austrija 2 0 0 0 2 4:14 0

C grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Švedija 2 2 0 0 0 5:2 6
2. Čekija 2 1 0 0 1 6:6 3
3. Šveicarija 2 1 0 0 1 1:1 3
4. Latvija 2 0 0 0 2 2:5 0

Į turnyro ketvirtfinalį pateks visų trijų grupių nugalėtojos, bei geriausia antrąją vietą užėmusi komanda. Kitos rinktinės atkrintamąsias varžybas pradės nuo aštuntfinalio etapo.