Moterų slalomo varžybas Sočyje laimėjo 19-metė amerikietė Mikaela Shiffrin

Penktadienio vakare baigėsi moterų kalnų slidininkių slalomo varžybų antrasis nusileidimas, po kurio išaiškėjo galutinė įskaita ir medalininkės. Rungtyje, kurios pirmajame nusileidime dalyvavo ir lietuvė Ieva Januškevičiūtė, laimėjo 18 metų amerikietė Mikaela Shiffrin.
Mikaela Shiffrin
Mikaela Shiffrin / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Priminsime, kad per pirmąjį nusileidimą net 25 iš 85 startavusių sportininkių nesugebėjo finišuoti, o tarp jų buvo ir I.Januškevičiūtė.

Nugalėtoja tapusi M.Shiffrin antrajame nusileidime buvo šeštoji (51,92 sek.), tačiau auksą jai garantavo puikus pirmasis nusileidimas (52,62 sek.), kuriame ji buvo greičiausia. Bendras amerikietės laikas – 1:44,54 min.

Antrąją ir trečiąją vietas pasidalino dvi Austrijos slidininkės. Sidabrą iškovojo Marlies Schild (1:45,07 min.), kuri pirmajame nusileidimo buvo šešta (53,96 sek.), o antrajame – pirma (51,11 sek.).

bronzos medalį iškovojo jos tautietė Kathrin Zettel (1:45,35 min.), pirmojo nusileidimo metu buvusi septinta (54,00 sek.), o antrajame – antra (51,35 sek.).

Po pirmojo nusileidimo antra buvusi vokietė Maria Hoefl-Riesch antrojo metu užėmė tik devintąją vietą ir bendroje įskaitoje liko ketvirta. Dar labiau nepasisekė du aukso medalius Sočyje jau laimėjusiai slovėnei Tinai Maze, kuri po pirmojo nusileidimo buvo trečia, tačiau antrajame užėmė tik 14 vietą ir liko aštunta.

Iš 60 antrajame nusileidime startavusių sportininkių trasos neįveikė 11. Tarp jų buvo ir dvi aukštas pozicijas užėmusios austrės. Bernadette Schild po pirmo nusileidimo rikiavosi 4-oje vietoje, o Michaela Kirchgasse.