Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Karinos Kvašniovos tinklaraštis: Martyno Pociaus vaidmuo „Real“ komandoje ir kaip jis užkariauja ispanų simpatijas

Šaltinis: 15min
0
A A

Sporto žurnalistė ir Madride dirbanti Karina Kvašniova-Yague 15min.lt skaitytojams pateikia dar vieną savo publikaciją. Šįkart apie Lietuvos krepšinio rinktinės ir Madrido „Real“ žaidėją Martyną Pocių. Apie tai, koks M.Pocius yra žiniasklaidos, gerbėjų ir komandos akimis bei dar daugiau įdomių įžvalgų.

 

2012 metų sausio 4d. Madridas. Sporto rūmuose vyrauja nepaprasta atmosfera ir atrodo, kad šį kartą tikrai pavyks palaužti amžiną varžovą. Paskutiniame ketvirtyje „ FC Barcelona“ pradeda mažinti skirtumą, todėl tiek sirgaliai tribūnuose, tiek žaidėjai aikštelėje pradeda jaudintis. Likus minutei Madrido „Real“ gresia pavojus. Žaidėjai pasimetę, kamuolys slysta iš drebančių rankų. Būtent šiuo momentu pasirodo Martynas Pocius ir dviem veiksmais priverčia visą areną sudrebėti – du nepriekaištingi prasiveržimai su dvigubu efektu – „Real“ pergalė ir itin svarbus būsimas pasitikėjimas savo jėgomis.

Iki šiol tai buvo įsimintiniausias Martyno pasirodymas šiame sezone. Apskritai šią Pociaus sezono dalį Madrido „Real“ klube galima apibūdinti kaip labai pozityvią. Jis savo smalsumo ir plačių pažiūrų dėka labai greitai adaptavosi naujajame klube. Matosi, kad Madride krepšininkas yra laimingas ir šią būseną, be abejo, atspindi jo žaidimas.

Reuters/Scanpix nuotr./Martynas Pocius
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Martynas Pocius    

Aišku, kad M.Pociaus asmenybės bruožai nėra vienintelė jo greitojo adaptavimosi priežastis. Yra daugybė išorinių faktorių, kurie taip pat tam turėjo įtakos. Martynas prisijungė prie šio klubo labai geru momentu, kai pradėjo formuotis naujas „Real“ projektas,  kurį sudaro jauni, vieningai žaidžiantys krepšininkai. Praėjusiais metais, to vieningumo trūko, nes komandoje buvo ir veteranų, ir jaunų žaidėjų, kurių stiliai labai skyrėsi. Be to, visiems jiems vadovavo Etore Messina, kuris, deja, „Real“ komandoje bandė pritaikyti komandos žaidimą prie savęs, o ne atvirkščiai – prisitaikyti pats prie žaidėjų.

Pablo Laso dėka, Madrido komanda žaidžia energingai ir greitai. Jei žaidėjai turi galimybę žaisti tokį krepšinį, jie tai ir daro. Tokiu būdu krepšininkai mėgaujasi rungtynėmis, taip, kaip jomis mėgaujasi ir jas stebintys sirgaliai. Kai turi komandoje tokius įžaidėjus, kaip Sergio Rodriguezas arba Sergio Llullas, negalima jų versti žaisti kitaip. Kai bandai juos riboti, naikini jų išradingumą ir agresyvumą. Toks stilius Martynui Pociui kaip tik labai tinka. Laso be galo pasitiki Lietuvos krepšininku. Kai buvo patvirtinta, kad NBA lokautas baigėsi ir Rudy Fernandezas grįžta į JAV, vienas žurnalistas per spaudos konferenciją Pablo Laso paklausė, kas galėtų užimti komandos lyderio vaidmenį.  Laso nedvejodamas paminėjo Martyną Pocių,  turėdamas omeny lietuvio nusiteikimą, atsidavimą komandai ir jo vadovavimo sugebėjimus. Aikštelėje Pocius atlieka svarbų vaidmenį tiek atakoje, tiek ir gynyboje, o Pablo Laso tai labai vertina. Netrukus po tos spaudos konferencijos Madrido sporto rūmuose žaisdamas prieš amžiną varžovą Martynas pateisino trenerio pasitikėjimą. Štai taip žingsnis po žingsnio, Martyno Pociaus vaidmuo Madrido komandoje tampa vis svarbesnis.   

Martyno gerbėjų gretos auga kiekvieną dieną. „Twitter“ svetainėje gaunu nemažai žinučių, kuriose ispanai nuolat giria Pocių, žavisi jo žaidimu, jo atsidavimu, nusiteikimu. Ne kartą po dar vieno sėkmingo Pociaus pasirodymo teko skaityti „Viva Lituania!“ („Tegyvuoja Lietuva“). Kiekvieną dieną žmonės manęs klausia apie jį ir kartais net prašo, kad į lietuvių kalbą  išversčiau žinutes, kurias jie nori nusiųsti Martynui ir padėkoti jam už visas pastangas.

VivaLituania
 
PociusFans
 

Praėjusią savaitę vienas aistruolis man atsiuntė nuotrauką, kurioje buvo nufotografuotos šalia viena kitos Santiago Bernabeu stadione pastatytos M.Pociaus ir Cristiano Ronaldo mašinos. MP7 šalia CR7, taip Ispanijoje pravardžiuojamas Cristiano Ronaldo. 

CR7 ir MP7
CR7 ir MP7

Bet kalbant apie futbolą, visai ne Ronaldo man primena Pocius. Dėl savo bruožų aikštelėje ir už jos ribų, Martynas man primena kitą Madrido „Real“ 7-ą numerį – legendinį, už  žmogiškumą, atsidavimą ir lyderio bruožus visų mylimą Raulį Gonzalezą.  Net žiūrint į sportinius gabumus tarp šių dviejų žaidėjų yra nemažai panašumų. Kalbant apie atskirus jų žaidimo aspektus, nė vienas iš jų nėra tobulas, bet abu yra labai universalūs žaidėjai. Jie yra labai visapusiški ir tai juos daro nepakeičiamus savo komandose. Pocius puikiai demonstruoja visas tas savybes, kurias visada propagavo Madrido „Real“ ir Raulis, ir tas vertybes, kurios yra tokios svarbios klubo prezidentui Florentino Perezui.

Pocius sulaukia ne tik trenerio ar sirgalių, bet ir komandos draugų simpatijų. Visi vienu balsu pripažįsta, kad lietuvis labai daug prisideda prie geros atmosferos komandoje. Martynas palaiko santykius su visais žaidėjais, bet ypač susidraugavo su Sergio Rodriguezu, Jaycee Carrollu ir su Kyle'u Singleriu, kuris kaip ir Pocius studijavo Duke‘o universitete JAV.

M.Pocius, K.Singleris ir J.Carrollas
M.Pocius, K.Singleris ir J.Carrollas

O ką apie Martyną Pocių mano spauda? Spauda paprastai labiausiai „puola“ naujokus. Bet žingsnis po žingsnio Martynas sulaukia vis daugiau pripažinimo ir iš jos pusės. Mano kolegos iš „Marca“, „AS“ ir įvairių interneto portalų susidarė labai gerą nuomonę apie Pocių. O prieš mėnesį „ACB“ portale jis buvo nominuotas į geriausių savaitės krepšininkų penketuką pagal būdo savybes. Pocius tame penketuke atsidūrė kaip žaidėjas, kuris spinduliuoja geriausiu nusiteikimu.

ACB penketukas
ACB penketukas

Apskritai žurnalistai Madride visada labai pozityviai vertino Lietuvos krepšininkus dėl tų nepakartojamų įspūdžių, kuriuos čia kadaise paliko Arvydas Sabonis ir Rimas Kurtinaitis. Galimybę palikti tokius pat įspūdžius turėjo prieš dvejus metus čia žaidę Rimantas Kaukėnas ir Darjušas Lavrinovičius. Deja, šie žaidėjai Madride atsidūrė ne pačiu geriausiu momentu. Dabar tą galimybę turi ir Martynas, nes laikas ir sąlygos tam yra palankios.

Labai greitai Martynas Pocius vėl turės galimybę parodyti, ko yra vertas. Nuo vasario 17 iki  19 d. Barselonoje bus žaidžiamos Karaliaus Taurės rungtynės, kur „Real“ be Baskonijos, Malagos, Sevilijos ir Alikantės klubų,  lauks ir „Barca“. „Real“ vėl teks susidurti su savo amžinu varžovu, tik jau šį kartą žaidžiant prieš katalonus komandos pasitikėjimas savo jėgomis bus visai kitoks. Už tai ačiū Martynui Pociui.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką