Baidarininkai ir kanojininkai kovoja dėl teisės atstovauti Lietuvos rinktinei

Prasidėjo Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo taurės varžybos. Trakuose vykstančiose varžybose šeštadienį baidarininkai ir kanojininkai varžėsi 500 ir 1000 metrų distancijose.
Varžybų akimirka
Varžybų akimirka / Alfredo Pliadžio nuotr.

Didžiausia intriga buvo kanojų vienviečių 1000 m varžybose, kur susitiko Europos čempionas ir Europos žaidynių nugalėtojas Henrikas Žustautas ir pasaulio jaunimo čempionas Vadimas Korobovas. Antrus metus iš eilės Lietuvos taurę iškovojo V. Korobovas. Jis distanciją įveikė per 4 min. 9,318 sek. Antrą vietą užėmęs H. Žustautas nuo nugalėtojo atsiliko 5,984 sek.

H.Žustautas poroje su Ilja Dovidovskiu antroje vietoje liko ir dviviečių kanojų varžybose. 1000 m distancijoje čempionų titulą apgynė Jevgenijus Kuračionokas ir Osvaldas Murza (3 min. 48,12 sek.). Nugalėtojai artimiausius persekiotojus aplenkė 6,64 sek.

Baidarių vienviečių 1000 m varžybas užtikrintai laimėjo Ričardas Nekriošius, distanciją įveikęs per 3 min. 52,1 sek. Dar vieną pergalę R.Nekriošius kartu su Andrejum Olijniku iškovojo dviviečių varžybose. Nugalėtojai nuotolį įveikė per 3 min. 24,08 sek.

Baidarių vienviečių 500 m varžybose vyko atranka į keturvietės baidarės įgulą, kuri atstovaus Lietuvai svarbiausiose tarptautinėse varžybose. Labai atkakli kova vyko tarp porininkų – A.Olijniko ir R.Nekriošiaus. Nugalėtoju tapęs A.Olijnikas (1 min. 43,38 sek.) antrą vietą užėmusį R.Nekriošių aplenkė vos 0,44 sek. Toliau išsirikiavo broliai Mindaugas ir Simonas Maldoniai, penktą vietą užėmė Edvinas Ramanauskas, šeštą Aurimas Lankas.

Atsižvelgdami į šiuos rezultatus, Lietuvos rinktinės treneriai formuos keturvietės baidarės įgulą. Ši distancija yra įtraukta į 2020 m. Tokijo olimpinių žaidynių programą. Praėjusį sezoną keturvietę irklavo A.Lankas, E.Ramanauskas ir broliai Maldoniai.

Moterys varžėsi 500 m nuotolyje. Vienviečių kanojų varžybas laimėjo Gabrielė Čerepokaitė. Vienviečių baidarių varžybose greičiausia buvo estė Anette Baum, antrą vietą užėmė lietuvė Gabija Šeškutė. Pastaroji kartu su Arina Kavaliauskaite laimėjo dviviečių baidarių varžybas.

Sekmadienį 14.00 val. varžybos vyks 200 m distancijoje.

Daugiausia tituluotų baidarininkų susirinks vienviečių varžybose. Praėjusiais metais Lietuvos taurę laimėjęs ir Lietuvai pasaulio bei Europos čempionatuose atstovavęs Artūras Seja kovos su olimpiniais prizininkais A.Lanku ir E.Ramanausku, Europos čempionato prizininku Ignu Navakausku ir Rio žaidynėse penktą vietą užėmusiu A.Olijniku.

Po taurės varžybų paaiškės Lietuvos rinktinės sudėtis, kuri dalyvaus kitą savaitgalį Vengrijoje vyksiančiose pasaulio taurės varžybose ir kovos dėl kelialapių į Europos čempionatą.