2015 05 31 /16:15

Donata Vištartaitė ir Milda Valčiukaitė – Europos vicečempionės

Sekmadienį Poznanėje (Lenkija) baigėsi Europos irklavimo čempionatas. Europos vicečempionėmis antrus metus iš eilės tapo lietuvės Donata Vištartaitė ir Milda Valčiukaitė. Prie pat medalio buvo vienvietininkė Lina Šalltytė, finišo liniją kirtusi kartu su varžove, tačiau fotofinišas parodė Baltarusijos irkluotojos pergalę.
Milda Valčiukaitė ir Donata Vištartaitė
Milda Valčiukaitė ir Donata Vištartaitė / Pauliaus Cuberos nuotr.

Prisijunkite prie daugiau kaip 11 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Lietuvos irkluotojų startai:

W2x finalas su Donata Vištartaite ir Milda Valčiukaite

Lietuvos duetas antrus metus iš eilės iškovojo sidabrą! Pirmąją vietą laimėjo ir pernai laimėtą titulą apgynė Lenkijos duetas – Magdalena Fularczyk ir Natalia Madaj (6:55.58).

D.Vištartaitė su M.Valčiukaite startavo gerai, tačiau netrukus jau yrėsi ketvirtos ir iki pat paskutiniųjų 500 metrų po truputį kopė viršun. Paskutiniuose 300 metrų lietuvės dar bandė spurtuoti, tačiau Lenkijos įgula jau buvo per toli.

Lietuvos duetas yra 2013 metų Europos čempionės, tačiau praėjusiais metais Belgrade nusileido Lenkijos įgulai ir iškovojo sidabrą.

Mirka Knapkova

L.Šaltytė pasiekė geriausią karjeros rezultatą – finale užėmė ketvirtąją vietą. Lietuvės laikas yra toks pat kaip ir bronzos medalį iškovojusios Bulgarijos sportininkės Tatjanos Kuchtos – 7:33,16 min. Vis dėlto, fotofinišas parodė baltarusės pergalę.

Aukso medalį iškovojo čekė Mirka Knapkova, kuri distanciją įveikė per 7:30,240 min. Jeannine Gmelin iš Šveicarijos iškovojo sidabrą – 7:32 min.

Damiras Martinas

Puikiai startavęs Mindaugas Griškonis finalo distanciją baigė šeštas, tačiau nekovodamas dėl vietos. Po 500 metrų pirmoje vietoje yręsis triskart Europos čempionas greičiausiai patyrė traumą ir netrukus prarado pozicijas. Lietuvis kirto finišo liniją, tačiau aiškiai matėsi, kad ne viskas gerai.

Europos čempionu tapo Kroatijos irkluotojas Damiras Martinas, aplenkęs praėjusių metų Europos ir pasaulio čempioną Ondrejų Syneką iš Čekijos. Trečias – norvegas Olafas Tufte.

M1x A finalo galutinė įskaita:
1. Damiras Martinas (Kroatija) 6:41.65 Geriausias Europos čempionatų laikas
2. Ondrejus Synekas (Čekija) +4,75
3. Olafas Tufte (Norvegija) +4,96
4. Angusas Groomas (D.Britanija) +7,37
5. Hannesas Obreno (Belgija) +47,72
6. Mindaugas Griškonis (Lietuva) +1:17,39

M4x finalas su D.Jančioniu, R.Maščinsku, A.Adomavičiumi ir V.Lapatiuku

Tik suformuota Lietuvos keturvietė įgula finale užėmė penktąją vietą ir finišavo per 5:49,05 min, aplenkę tik Vokietijos irkluotojus. Aukso medalius iškovojo Rusijos rinktinė (5:45,61), sidabro – Ukraina. Bronza džiaugėsi britai.

Pauliaus Cuberos nuotr./Imogen Walsh

Jauniausia Lietuvos rinktinės narė S.Petrikaitė lengvasvorių valčių klasės finale užėmė šeštąją vietą tarp šešių dalyvių. Lietuvės laikas – 7:47,23 min. Aukso medalį iškovojo Didžiosios Britanijos atstovė Imogen Walsh (7:37,37).

Sidabrą iškovojo švedė Emma Fredh, nuo nugalėtojos britės atsilikusi vos 0,2 sek. bronzą pelnė vokietė Judith Anlauf.

Neblogai startavusi S.Petrikaitė neatlaikė kur kas labiau patyrusių varžovių tempo ir greitai nukrito į penktąją vietą. Nors šeštadienį pusfinalyje S.Petrikaitė buvo aplenkusi čempione tapusią I.Walsh, tačiau britė finalui išsaugojo daugiau jėgų.

Lietuvę tik finišo metu aplenkė penktąją vietą užėmusi Rusijos sportininkė Anastasia Janina, kurios laikas geresnis vos 0,14 sek.

LW1x A finalo įskaita:
1. Imogen Walsh (D.Britanija) 7:37.37 min.
2. Emma Fredth (Švedija) +0.20 sek.
3. Judith Anlauf (Vokietija) +4.45
4. Anna Ioannou (Kipras) +7.40
5. Anastasia Janina (Rusija) +9.72
6. Sonata Petrikaitė (Lietuva) +9.86

Savo B finale kovą dėl 7-12 vietų jau baigė vyrų porinė dvivietė, irkluojama Martyno Džiaugio ir Žygimanto Gališanskio.

Vaikinai B finale užėmė 4-ąją vietą ir bendroje Europos čempionato įskaitoje rikiuojasi 10-oje pozicijoje. Šiai įgulai Europos čempionatas buvo debiutinis, ekipažas sudarytas likus vos 3 savaitėms iki pirmenybių, kai iš rikiuotės iškrito S.Ritteris.