2016 08 12 /23:20

Gintarės Scheidt viltys iškovoti medalį blėsta

Lietuvos olimpinės rinktinės vėliavnešė buriuotoja Gintarė Scheidt XXXI vasaros olimpinių žaidynių moterų „Laser Radial“ klasėje po septintojo ir aštuntojo plaukimų su 68 baudos balais nukrito į 8-ą vietą ir dar turės pavargti, kad užsitikrintų vietą medalių plaukime.
Gintarė Scheidt
Gintarė Scheidt / Vytauto Dranginio nuotr.

2008 metais Pekine sidabrą iškovojusi, o prieš ketverius metus Londone šeštąją vietą užėmusi Lietuvos buriuotoja penktadienį septintajame plaukime finišavo trylikta (45 min. 13 sek.).

Regatos lydere tapo ketvirta septintajame plaukime finišavusi danė Anne-Marie Rindom (24 baudos taškai), lenkusi olandę Marit Bouwmeester (27), airę Annalisę Murphy (32) bei ketvirtojoje pozicijoje esančią ir olimpinės čempionės titulą ginančią kinę Lijia Xiu (36).

Aštuntajame plaukime mūsiškei sekėsi kur kas prasčiau - 21 vieta (55 min. 17 sek.). Plaukimą laimėjo japonė Manami Doi, aplenkusi prastai besijaučiančią belgę Evi van Acker ir Sent Lusijos sportininkę Stephanie Lovell.

Iš viso šioje klasėje vyks dešimt atrankos plaukimų, po kurių dešimt pajėgiausių buriuotojų iš 37-ių pradėjusių varžybas startuos finaliniame plaukime.

Devintasis ir dešimtasis plaukimai vyks šeštadienį.

Užtikrintai pirmauja danė Anne-Marie Rindom (30). Antra rikiuojasi olandė Marit Bouwmeester (40), o trečia – airė Annalise Murphy (44).