Greitas ir universalioje rungtyje – Danas Rapšys iškovojo sidabrą Rusijoje

Pasaulio taurės plaukimo etape Kazanėje Danas Rapšys šeštadienį stojo į startą ne savo stipriausioje rungtyje. Jis plaukė 200 m kompleksiniu plaukimu ir rungties finale finišavo antras.
Danas Rapšys
Danas Rapšys / „Scanpix“/ITAR-TASS nuotr.

Plaukdamas peteliške, nugara, krūtine ir laisvuoju stiliumi 24 metų panevėžietis finišavo per 1 min. 59,97 sek.

Pirmąją vietą užėmė vokietis Philipas Heintzas, 200 m kompleksiniu plaukimu įveikęs per 1 min. 59,11 sek.

Trečias buvo japonas Kelta Sunama – 2 min. 0,76 sek.

Tarp aštuonių finalo dalyvių D.Rapšys buvo smuktelėjęs į trečią poziciją, kai reikėjo plaukti krūtine, bet finišas laisvuoju stiliumi leido pagerinti galutinę vietą.

„Scanpix“/„RIA Novosti“ nuotr./Danas Rapšys

Į finalą D.Rapšys pateko laimėjęs atrankos varžybas šeštadienį ryte, kai distanciją įveikė per 2 min. 1,95 sek.

Tai buvo antrasis D.Rapšio trofėjus Kazanėje. Penktadienį jis buvo pirmas 400 m laisvuoju stiliumi rungtyje, o dar vieną apdovanojimą pelnyti gali sekmadienį, kai vyks 200 m laisvuoju stiliumi varžybos.

Kitiems Lietuvos plaukikams šeštadienį į finalus patekti nepavyko.

Andrius Šidlauskas 50 m krūtine atrankoje plaukė per 28,19 sek. ir buvo dešimtas.

Agnė Šeleikaitė 100 m krūtine finišavo per 1 min. 12,61 sek. Ji liko vienuolikta.

Deividas Margevičius 200 m peteliške įveikė per 2 min. 4,09 sek., o tai lėmė dvyliktą poziciją.

Tris dienas Kazanėje vykstančios varžybos yra šeštasis pasaulio plaukimo taurės etapas.

Paskutinysis vyks kitą savaitgalį Dohoje (Kataras). Bendroje visų vyrų plaukikų įskaitoje D.Rapšys pasaulio taurės varžybose žengia antras ir pretenduoja į 100 tūkst. dolerių premiją.

Pirmauja rusas Vladimiras Morozovas, penktadienį laimėjęs 50 m laisvuoju stiliumi per savo 160-ąjį pasaulio taurės finalą.

Įspūdingą pergalių skaičių pasiekė vengrė Katinka Hosszu, laimėjusi 300-ąjį aukso medalį Tarptautinės plaukimo federacijos rengiamose pasaulio taurės varžybose.