Janušaitis Barselonoje užėmė antrą vietą

Savaitgalį Ispanijoje tarptautinėse plaukimo varžybose „Mare Nostrum 2009“ sėkmingai startavo Vytautas Janušaitis. Lietuvis užėmė antrą vietą mėgstamoje 200 m kompleksinio plaukimo distancijoje.
Vytautas Janušaitis
Prasčiausiai V.Janušaičiui sekėsi plaukti 200 m laisvuoju stiliumi. / Alfredo Pliadžio nuotr.

V.Janušaitis finale nuotolį nuplaukė per 2 minutes 2 sekundes ir tik 0,25 sek. pralaimėjo nugalėtoju tapusiam britui Jamesui Goddardui. Trečias šioje rungtyje liko ispanas Alanas Cabello Fornsas – 2 min. 2,94 sekundės.

Kvalifikacinėse varžybose V.Janušaitis šį nuotolį nuplaukė per 2 min. 4,23 sek. ir buvo trečias.V.Janušaitis pirmajame varžybų „Mare Nostrum“ etape startavo dar keturiose distancijose.

Pirmąją varžybų dieną 50 m nugara kvalifikacijoje jis įveikė per 27,20 sekundės ir su kitu Didžiosios Britanijos plaukiku Matthew Bowe pasidalijo 14-ąją poziciją bei į pagrindinį finalą nepateko.

100 m nugara lietuvis kvalifikacijoje įveikė per 57,22 sekundės ir pateko į B finalą, kuriame nuotolį nuplaukė per 56,93 sek. ir buvo antras, o bendroje įskaitoje užėmė dešimtą vietą.

Prasčiausiai V.Janušaičiui sekėsi plaukti 200 m laisvuoju stiliumi. Jis kvalifikacinėse varžybose sugaišo 1 minutę 53,87 sekundės ir liko 28-as tarp 63-ų dalyvių bei į finalą nepateko. Antrasis „Mare Nostrum 2009“ varžybų etapas Kanuose (Prancūzija) prasidės jau antradienį.