Jaunimo olimpiada Singapūre: Lietuvos krepšininkų triumfas, geras irkluotojų pasirodymas (nuotraukos)

Sėkmingai varžybas I jaunimo olimpinėse žaidynėse Singapūre pradėjo Lietuvos jaunieji sportininkai.
Lietuvos krepšininkai nugalėjo Panamą
Lietuvos krepšininkai nugalėjo Panamą / Alfredo Pliadžio/LTOK nuotr.

Krepšininkai pirmąsias rungtynes (3x3) žaidė su Panamos komanda ir nesunkiai laimėjo – 33:14 (19:6).

Krepšinio rungtis. Olimpinis trijulių krepšinio turnyras vyksta pusiau atvirose dviejose aikštelėse vienu metu. Yra stogas, bet visos sienos atviros. Tvanku ir aikštelėje, ir tribūnose. Žaidžiami du kėliniai po 5 min. Tolimas metimas – 3 taškai, iš arti – 2 taškai.

Mūsiškiai labai greitai nutolo nuo juodaodžių varžovų: 8:0, 16:3. Pirmąjį kėlinuką lietuviai laimėjo 19:6. Treneriui Dariui Dikčiui per minutės pertraukėlę tarp kėlinių jau teko „pristabdyti“ vaikinus, nes, jeigu rezultatas išauga iki 31 taško, rungtynės nutraukiamos... Po pertraukos lietuviai žaidė laisvai, kelis sykius jiems pavyko pademonstruoti krepšinio triukų ir „pakelti“ plojimais prapliupusią visą tribūną. Taškus pelnė: Marijus Užupis – 18, Mantas Mockevičius – 10, Rokas Narkevičius – 5, dar žaidė Martynas Paliukėnas.

Rytoj mūsiškiai 9 val. 30 min. Singapūro laiku susitiks su Egiptu, kuris pralaimėjo Irano komandai – 21:27. Mūsų grupėje dar yra Argentinos atstovai. Į kitą etapą pateks po 2 komandas. Trenerio D.Dikčiaus nuomone, šiandien buvo nebloga treniruotė. O kaip bus toliau, prognozuoti sunku, nes, žaidžiant į vieną krepšį, varžovų meistriškumas supanašėja. Sportininkai po susitikimo sakė, kad prakaitas aikštelėje  žliaugte žliaugia...

Vandens rungtys. Užtikrintai savo plaukimą laimėjo irkluotojas Rolandas Maščinskas ir pateko į pufinalį. Buvome paskubėję „įkelti“ jį į finalą, bet dėl vietos ten dar teks pakovoti. Jis 1000 m distanciją įveikė per 3 min. 22,68 sek. Antras finišavęs ukrainietis atsiliko daugiau kaip 3 sek. Rolando laikas tarp keturių atskirų plaukimų nugalėtojų yra kol kas trečias. Tikrasis irkluotojų pajėgumas paaiškės finale, kuris vyks rugpjūčio 18 d. Bet prieš tai dar rugpjūčio 17 d.bus pusfinalis, kur savo plaukime reikia patekti į trejetuką...

Septintu laiku į pusfinalį „įplaukė“ Urtė Kazakevičiūtė, 50 m krūtine nuplaukusi per 33,12 sek.
Pusfinaliniai plaukimai vyks šiandien vakare. Truputį nepasisekė Vaidotui Blažiui. Jo laikas tarp 30–ties vaikinų, plaukusių 100 m krūtine buvo buvo 20–tas – 1 min. 06,13 sek.

28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius