Dabar populiaru
Publikuota: 2018 gruodžio 15d. 09:53

Kas nutiko Rūtai Meilutytei? Kinijoje ją pasivijo problemos

Rūta Meilutytė
Roko Darulio nuotr. / Rūta Meilutytė

Rūta Meilutytė nuostabiai pradėjo pasaulio plaukimo pirmenybes Hangdžou mieste, laimėjusi sidabrą, bet kitose rungtyse jai nepavyko patekti į finalus. Tam yra priežasčių.

Po 50 m krūtine finale R.Meilutytė su dar nematytu papuošalu veide – auskaru nosyje, užlipo ant garbės pakylos antrojo laiptelio.

Sidabras sprinto lenktynėse buvo puiki čempionato pradžia 21 metų plaukikei, neturėjusiai oficialių startų nuo pat Europos pirmenybių rugpjūtį Glazge.

Los Andžele šiais metais besitreniruojanti plaukikė turėjo ambicijų dar trijose rungtyse planetos pirmenybėse Kinijoje 25 metrų baseine.

Rūta kovojo su liga, o paskui turėjo ir tam tikrų nugaros problemų

Tai, kad Rūtai nepavyko patekti į finalus 100 m kompleksiniu plaukimu ketvirtadienį ir 100 m laisvuoju stiliumi plaukimu šį šeštadienį, pernelyg nenustebino, kad šiose rungtyse lietuvė ir nepriklausė pasaulio elitui.

Tačiau 100 m krūtine rungtyje ji vis dar yra pasaulio rekordininkė. Šioje rungtyje ji buvo laimėjusi sidabrą rugpjūtį Glazge.

„Scanpix“ nuotr./Rūta Meilutytė
„Scanpix“ nuotr./Rūta Meilutytė

Tačiau penktadienį Rūta nebuvo greita nei atrankoje nei pusfinalyje, kur penktadienį įveikė rungtį per 1 min 6,16 sek. ir liko keturiolikta.

„Po 50 metrų rungties buvo tam tikrų niuansų su ranka, – sakė Lietuvos plaukimo federacijos prezidentas Emilis Vaitkaitis. – Tačiau viską patikrinome, viskas gerai.

Tiesiog nenorime, kad būtų kokių papildomų priežasčių ar pasiteisinimų. Šiuo metu rezultatas yra toks, koks yra.“

Rezultatas 100 m krūtine rungtyje buvo beveik keturiomis sekundėmis prastesnis nei jos pasaulio rekordas (1 min. 2,35 sek.), pasiektas Maskvoje 2013 metais, kai Rūta nenulipdavo nuo garbės pakylos.

Ir pernai Europos čempionate Kopenhagoje ji laimėjo auksą, rungtį įveikusi per 1 min. 3,79 sek. – pustrečios sekundės greičiau nei dabar Kinijoje.

Tai ypač kontrastuoja su rezultatais 50 metrų rungtyje, kur Rūtos šių metų rezultatas pasaulio čempionate (29,38 sek.) yra tik 0,02 sek prastesnis pernai Kopenhagoje.

„Scanpix“ nuotr./Rūta Meilutytė
„Scanpix“ nuotr./Rūta Meilutytė

Dabar Kinijoje esantis R.Meilutytės treneris Dave'as Salo, atvykęs į Hangdžou su JAV rinktine, siūlė priežasčių ieško giliau.

„Rūta kovojo su liga, o paskui turėjo ir tam tikrų nugaros problemų,“ – apie pasirengimą planetos pirmenybėms šeštadienį 15min sakė D.Salo.

Garsaus JAV plaukimo trenerio teigimu, dėl šių priežasčių Rūtai sunkiau plaukti ilgesnes distancijas nei 50 metrų.

„Jos pasirengimas nebuvo tokio lygio, kad galėtume tikėtis pozityvių pasirodymų ilgesnėse nei 50 m krūtine rungtyse, – sakė D.Salo. – Aš sakiau jai mokytis džiaugtis plaukimu, plaukiant be įtampos, kuri atsilieptų jos pasirodymui.

Tačiau pirmiausia jai reikia visiškai pasveikti ir atnaujinti treniruotes su mintimi, kad ji būtų geriausia vėl, jei ji nori to pasiekti.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką