Keturvietės baidarės įgula iškovojo pergalę pasaulio taurės etape

Sekmadienį Vokietijoje baigėsi pirmasis 2016 metų sezono planetos baidarių ir kanojų irklavimo taurės varžybų etapas, kuriame sėkmingiausiai tarp lietuvių pasirodžiusi vyrų keturvietė sprinto rungtyje iškovojo aukso medalius.
Artūras Seja, Aurimas Lankas, Edvinas Ramanauskas ir Ignas Navakauskas

Pagrindiniame A finale Artūras Seja, Aurimas Lankas, Edvinas Ramanauskas ir Ignas Navakauskas aplenkė visas aštuonias įgulas bei finišavo pirmi – 29,859 sekundės.

Sidabro apdovanojimus pelnė italai (30,181 sek.), o trečiąja pozicija tenkinosi rusai (30,351 sekundės).

Be apdovanojimų šios rungties varžybose Vokietijoje liko finale dalyvavę Slovakijos, Lenkijos, Baltarusijos, Vengrijos, Čekijos bei Japonijos vyrų baidarininkų keturviečių įgulos.

Alfredo Pliadžio nuotr./Henrikas Žustautas

Kitame finale Rio kelialapį užsitikrinęs Henrikas Žustautas užėmė ketvirtąją vietą, likdamas per žingsnį nuo podiumo.

Ketvirtąjką vietą užėmusio Lietuvos kanojininko rezultatas pagrindiniame A finale buvo ketvirtas – 39,098 sekundės.

Aukso medalio savininku šioje rungtyje tapo rusas Ivanas Štylis (38,280 sek.), sidabras atiteko ispanui Alfonso Benavidesui (38,329 sek.), o bronza tenkinosi gruzinas Nana Nadiradzė (39,073 sek.).

Antrasis Lietuvos kanojininkas 200 m rungtyje – Vadimas Korobovas – sekmadienį laimėjo B finalo varžybas: jis distancijoje aplenkė aštuonis varžovus ir galutinėje įskaitoje liko dešimtas (39,156 sek.).

Antras B finale finišavo ukrainietis Jurijus Čebanas(39,165 sek.), o trečias buvo baltarusis Artiomas Kozyris (39,296 sek.).

Kiek kukliau sekmadienį pasirodė abu Lietuvos baidarininkai vienvietininkai. 200 m vyrų B finale Ignas Navakauskas finišavo trečias (34,739 sek.), o galutinėje rikiuotėje lietuvis liko dvyliktas.

Artūras Seja, vyrų 200 m B finale aplenkęs tik japoną, užėmė aštuntą (35,776 sek.) vietą bei tenkinosi septynioliktąja pozicija šioje rungtyje.

200 m rungties vyrų B finalą laimėjo švedas Petteris Menningas (34,524 sek.), o antras finišavo lenkas Pawelas Kaczmarekas (34,595 sekundės).