Lietuvos dvivietės įgulos pateko į pasaulio irklavimo čempionato finalus

Sėkmingai Nyderlanduose vykstančiame pasaulio irklavimo čempionate startavo ir į finalą taip pat pateko Lietuvos moterų porinės dvivietės įgula – čempionių titulus ginančios Donata Vištartaitė bei Milda Valčiukaitė.
Donata Vištartaitė ir Milda Valčiukaitė
Donata Vištartaitė ir Milda Valčiukaitė / Augusto Didžgalvio nuotr.

Lietuvos duetas pirmajame pusfinalio plaukime 2000 m įveikė per 6 minutes 40,34 sekundės ir, nusileidusios tik australėms Olympiai Aldersey bei Sally Kehoe (6:37,31), finišavo antras.

Trečiąją vietą užėmė ir taip pat finale startuos Naujosios Zelandijos irkluotojos Fiona Bourke bei Zoe Stevenson (6:43,34):

1. Olympia Aldersey/Sally Kehoe (Australija) 6:37,31
2. Donata Vištartaitė/Milda Valčiukaitė 6:40,34
3. Fiona Bourke/Zoe Stevenson (N.Zelandija) 6:43,34
4. Inge Janssen/Nicole Beukers (Olandija) 6:46,40
5. Anastasija Koženkova/Olena Buriak (Ukraina) 6:59,20
6. Helen Walshe/Monika Dukarska (Airija) 7:14,75

Antrajame pusfinalio plaukime pirmąsias tris vietas užėmė ir taip pat į finalą pateko bei lietuvių varžovėmis bus lenkės Magdelena Fularczyk ir Natalija Madaj (6:37,91), kinės Weiwei Zhu ir Yuwei Wang (6:47,03) bei amerikietės Meghan O'leary ir Ellen Tomek (6:50,62).

Pirmieji iš lietuvių vietą finale užsitikrino porinę dvivietę irklavę pasaulio vicečempionai Rolandas Maščinskas ir Saulius Ritteris.

Penktadienį antrajame pusfinalio plaukime Lietuvos duetas 2000 m nuotolyje sugaišo 6 minutes 1,84 sekundės ir aplenkė visus varžovus.

Vioetas finale taip pat užsitikrino ir antrą bei trečią vietas užėmusios įgulos – italai Romano Battisti ir Francesco Fossi (6:02,30) bei australai Jamesas McRae'us ir Alexandre'as Belonogoffas (6:02,53):

1. Rolandas Maščinskas/Saulius Ritter 6:01,84
2. Romano Battisti/Francesco Fossi (Italija) 6:02,30
3. Jamesas McRae/Alexandre Belonogoffas (Australija) 6:02,53
4. Robertas Mansonas/Karlas Mansonas (N.Zelandija) 6:03,55
5. Marko Marjanovičius/Aleksandaras Filipovičius (Serbija) 6:15,82 6. Liang Zhang/Jun Dai (Kinija) 6:17,67

Pirmajame pusfinalio plaukime vietas finale užsitikrino kroatai Martinas ir Valantas Sinkovičiai (5:59,72), vokiečiai Hansas Gruhne ir Stephanas Kruegeris (6:07,79) bei bulgarai Georgis Bozhilovas ir Kristianas Vasivevas (6:09,39), o praėjusių metų čempionai norvegai Nilsas Jakobas Hoffas bei Kjetilas Borchas (6:09,39) liko ketvirtoje vietoje ir varžysis B finale.

Penktadienį vienvietininkų varžybų pusfinaliuose dar startuos Mindaugas Griškonis bei Lina Šaltytė.