Pasaulio ir Europos čempionė: Rūta Meilutytė sutvisko auksu Romoje

Birželį tapusi pasaulio čempione, Rūta Meilutytė Romoje sutvisko ir Europos auksu.
Rūta Meilutytė tapo Europos čempione
Rūta Meilutytė tapo Europos čempione / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Po daugiau nei dvejų metų pertraukos į plaukimą grįžusi R.Meilutytė šokiravo plaukimo pasaulį birželį, kai Budapešte vykusiame pasaulio čempionate iškovojo iš pradžių bronzą 100 m krūtine distancijoje, o vėliau ir auksą perpus trumpesniame plaukime.

Dabar ji tą patį pakartojo ir Romoje.

Prieš kelias dienas R.Meilutytė pasipuošė bronza 100 m rungtyje.

Lietuvos plaukimo federacijos/Dariaus Kibirkščio nuotr./Rūta Meilutytė

O trečiadienio vakarą vėl sutvisko auksu 50 m nuotolyje.

Kaip visada greičiausiai startavusi Rūta 50 m krūtine distanciją Europos čempionato finale įveikė per 29,59 sek.

Ji pirmavo visą laiką ir atlaikė pasaulio rekordininkės Benedettos Pilato spaudimą finiše (29.71).

Bronza teko britei Imogen Clark (30.31).

Lietuvė plaukė kiek lėčiau nei vakar, kai 50 m įveikusi per 29,44 sek. pagerino savo pačios ir Lietuvos rekordą, bet ir 29,59 sek. laikas yra puikus – tai antras Rūtos rezultatas po sugrįžimo į sportą praėjusių metų pabaigoje.

Europos čempionatuose iki šiol Rūta buvo iškovojusi auksą 50 m rungtyje 2014 metais bei visų prabų medalius 100 m rungtyje – auksą 2016 m., sidabrą 2018 m. ir bronzą šiemet.

Tai buvo paskutinis Lietuvos plaukikų pasirodymas Romos olimpiniame baseine.

Iš viso Lietuva gali didžiuotis keturiais medaliais – be R.Meilutytės aukso ir bronzos, bronzinius medalius Italijoje dar iškovojo Kotryna Teterevkova ir Andrius Šidlauskas.