Pasaulio rekordininkė atsiliepė apie Rūtą Meilutytę: „Ji – mano herojė“

Lilly King neteko karūnos Budapešto baseine, kai dramatiškose lenktynėse 100 m krūtine finale finišavo ketvirta, iškart po Rūtos Meilutytės.
Lilly King (kairėje) šiltai atsiliepė apie Rūtą Meilutytę.
Lilly King (kairėje) šiltai atsiliepė apie Rūtą Meilutytę. / „Scanpix“ nuotr.

Prieš penkerius metus Lilly King perėmė olimpinės čempionės titulą iš Rūtos Meilutytės, o dar po metų ir pasaulio rekordininkės vardą.

Tačiau pirmadienio vakarą pasaulio plaukimo čempionate Budapešte bendraamžių lenktynėse po ilgos pertraukos karjeroje į pirmenybes grįžusi R.Meilutytė buvo greitesnė, 100 m krūtine finale 0,06 sek. aplenkusi L.King ir paveržusi bronzos medalį.

„Rūta yra mano herojė, ji tai žino, – sakė 25 metų L.King po finišo rungties finale. – Man irgi buvo penkiolika metų, kai ji laimėjo Londone olimpinėse žaidynėse, o aš sėdėjau savo namuose ir galvojau: kaip nuostabu, mano bendraamžė laimėjo olimpinį auksą.

Man smagu matyti, kad ji sugrįžo.“

Prieš šį pasaulio čempionatą L.King buvo laikoma favorite, nes taip sufleravo jos titulai.

Amerikietė pretendavo tapti pirmąja moterimi per plaukimo istoriją, kuri laimi trečią pasaulio čempionatą 100 m krūtine plaukimo rungtyje.

Du olimpiniai aukso medaliai olimpinėse žaidynėse, 11 titulų ilgame ir trumpame baseinuose per pasaulio pirmenybes ir 2017 metais pasiektas planetos rekordas (1min. 4,13 sek.) leido L.King pelnytai jaustis rungties žvaigžde.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Lilly King

Bet finalas buvo toks permainingas ir atkaklus, kad kažką nuspėti buvo sunku.

Kinė Quianting Tang pirmavo įpusėjus distancijai, bet galiausiai liko šešta.

R.Meilutytė posūkio sienelę palietė antra, o paskui buvo įsiveržusi į lyderės poziciją, kol ją pavijo dar kelios plaukikės antrojoje varžybų pusėje. Tačiau Rūtai pavyko atsilaikyti gaudynėse ir laimėti bronzą.

50 m krūtine rungties pasaulio rekordininkė 17-metė italė Benedetta Pilato iškovojo auksą (1 min. 5,93 sek.), nuo jos tik 0,05 sek. atsiliko 20-metė vokietė Anna Elendt (1 min. 5,98 sek.), o dar 0,04 sek. vėliau finišavo R.Meilutytė.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Rūta Meilutytė iškovojo pasaulio čempionato bronzą

Nuo Rūtos 0,05 sek. atsilikusi L.King finišavo ketvirta.

O penkta liko japonė Reona Aoki, kuriai priklausė šio sezono greičiausias plaukimas (1 min. 5,19 sek.). Šįkart ji atplaukė per 1 min. 6,38 sek.

„Aš net nežinau, kas nutiko, – 15 min paklausta apie dramatišką finišą, nusijuokė L.King. – Reikėtų dar peržiūrėti iš šalies. Aišku, norėjau būti bent trečia, bet ką darysi.“

Galutinėje rikiuotėje tituluotos varžovės užimta ketvirta vieta labiausiai ir nustebino R.Meilutytę, kai ji buvo paklausta apie kiek netikėtą pirmojo ketverto išsidėstymą.

„Gal tai, kad Lilly King ketvirta, – paklausta, kas labiausiai nustebino, svarstė R.Meilutytė. – Tačiau sportas toks, kad negali žinoti, kaip suplauksi, yra daug faktorių, kurie pakeičia dieną ir minutę. Šįkart kortos buvo mano pusėje.“

Dariaus Kibirkščio nuotr./Rūta Meilutytė iškovojo pasaulio čempionato bronzą

L.King iškilo 2016 metais, kai Rio de Ženeiro olimpinėse žaidynėse aplenkė ne tik Rūtą, bet ir Juliją Jefimovą, po to, kai Rusijos plaukikė laimėjo pusfinalį ir pamojavo pirštu.

Po finalo Brazilijoje paskutinė juokėsi L.King, priminusi ir J.Jefimovos dopingo istorijas. „Mojuoji pirštu, kad esi Nr.1, nors prieš tai buvai pagauta dėl dopingo? Man tai ne prie širdies“, – tada pareiškė L.King apie J.Jefimovą.

Iš Indianos valstijos kilusi L.King 100 m krūtine karaliavo net penkerius metus, kol 2021 metais patyrė pirmą pralaimėjimą nuo 2016 metų, kai Tokijo olimpinėse žaidynėse tenkinosi bronzos medaliu.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Lilly King buvo diskvalifikuota ketvirtadienį.

Tačiau šiame pasaulio čempionate L.King galėjo likti ir be finalo, nes pusfinalyje liko devinta, o aštuntą bilietą į finalą gavo tik dėl to, kad buvo diskvalifikuota pusfinalyje už ją greičiau plaukusi kita amerikietė Annie Lazor.

Nors finale L.King plaukė greičiau nei pusfinalyje, ketvirta vieta ne ta, kuri džiugintų daugkartinę čempionę.

„Aišku, kad atvykau čia dėl kitų tikslų, nors ir patekau į finalą, nes pasisekė vakar“, – sakė JAV plaukimo žvaigždė.

28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius