Garbingas pasaulio čempionato finišas – su dviem Lietuvos rekordais

Kinijoje sekmadienį baigėsi pasaulio plaukimo čempionatas trumpajame baseine. Lietuviai paskutinę dieną dalyvavo dviejuose finaluose ir nenuvylė. Simonas Bilis ir Lietuvos vyrų estafetė pagerino šalies rekordus.
Simonas Bilis
Simonas Bilis / Alfredo Pliadžio nuotr.

Vyrų 100 metrų laisvuoju stiliumi finale Simonas Bilis gynė pasaulio čempiono titulą, bet net ir plaukdamas greičiau nei prieš dvejus metus medalio nepasiekė.

Lietuvis distanciją įveikė per 46,11 sek. ir su nauju Lietuvos rekordu užėmė penktąją vietą.

Pusfinalyje pasiektas šios rungties Lietuvos rekordas buvo 46,46 sek.

Naujuoju pasaulio čempionu tapo amerikietis Caelebas Dressellas, finišavęs per 45,62 sek.

Sidabrą iškovojo rusas Vladimiras Morozovas (45,64), bronzą – Chadas Le Closas (45,89).

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Simonas Bilis

Dano Rapšio, Simono Bilio, Andriaus Šidlausko ir Deivido Margevičiaus estafetė keturi po 100 metrų kombinuotu būdu finale užėmė septintą vietą ir pagerino Lietuvos rekordą. Ketvertas finišavo per 3:24,51 min ir paskutinėje vietoje paliko Australijos komandą.

Pasaulio čempionais tapo amerikiečiai (3:19.98), aplenkę Rusiją (3:20.61) ir Japoniją (3:21.07).

Atrankoje Lietuvos ketvertas jau gerino Lietuvos rekordą, kai finišavo per 3.25,31 min.

Kinijoje Lietuvos plaukikai iškovojo tris medalius – D.Rapšys nuskynė auksą (400 m laisvuoju stiliumi) ir sidabrą (200 m laisvuoju stiliumi), Rūta Meilutytė – sidabrą (50 m krūtine).

Pirmą kartą istorijoje pasaulio čempionate Lietuvai medalius iškovojo du skirtingi plaukikai.