Pirmąją Lietuvos čempionato dieną plaukikai gerino nacionalinius rekordus

Kauno „Girstučio“ baseine ketvirtadienį prasidėjo atvirasis Lietuvos plaukimo čempionatas, sutraukęs per 400 plaukikų ne tik iš visos Lietuvos, bet ir Latvijos, Baltarusijos bei Estijos. Nors svarbiausios kovos įprastai vyksta vakaro finaliniuose plaukimuose, rytinėje atrankoje ne visi sportininkai taupėsi finalui.
Tadas Duškinas
Tadas Duškinas / G.Jovaišos nuotr.
Temos: 1 Plaukimas

Vyrų 50 m peteliške atranką užtikrintai laimėjo Tadas Duškinas, 0,14 sek. pagerinęs sau anksčiau priklausiusį Lietuvos plaukimo rekordą. Dabar jis – 23,58 sek. Šiuo rekordu T.Duškinas užsitikrino savo dalyvavimą Pasaulio čempionate („A“ normatyvas – 23,66 sek.).

Nepralenkiamas jis buvo ir vakare – finišavo per 23,85 sek. ir iškovojo auksą, aplenkęs antroje vietoje likusį Deividą Margevičių (23,99) ir trečią vietą užėmusį Simoną Bilį (24,55).

100 m nugara rungties atrankoje itin greitas buvo Erikas Grigaitis. Finišavęs per 56,75 sek., jis ne tik antru rezultatu pateko į vakare vykusį finalą, bet ir 0,09 sek. pagerino šalies vaikinų iki 17 metų rekordą. E.Grigaičio užfiksuotas rezultatas taip pat pranoko kvalifikacinius normatyvus į Pasaulio jaunimo ir Europos jaunimo plaukimo čempionatus (57,24 sek.).

Tiesa, rekordas ilgai neišsilaikė. Rytinį savo rezultatą Erikas pagerino dar kartą. A finale plaukikas užfiksavo 56,58 sek. rezultatą ir tapo Lietuvos čempionu. Antras finišavo latvis Girtas Feldbergas (56,72), o trečias atplaukė Alanas Tautkus (57,23).

„Labai gerai, puikiai. Nesitikėjau antrą kartą pagerinti (rekordą, – red. past.), nes ryte buvo labai sunku, bet pavyko. Labai gerai, džiaugiuosi, – nulipęs nuo nugalėtojų pakylos kalbėjo Erikas. – Pirmas kartas (kai tampau čempionu), labai patiko, džiaugiuosi. Dar reikia ir 200 m nugara rungtyje tapti čempionu.“

Paklaustas, ar bandys pagerinti ir 200 m nugara vaikinų iki 17 metų šalies rekordą, plaukikas neslėpė, kad toks tikslas nebūtų lengvai pasiekiamas. „Rekordas labai aukštas, geras, bet reiks bandyt, kur dėsies“, – pridūrė jis.

„Šiame sezone iki dabar nebuvau nieko pasigerinęs, bet dabar viską pasiruošiau normaliai. Taip ir tikėjausi maždaug. Nesitikėjau, kad taip gerai, bet labai gerai“, – trumpai savo pasirodymą įvertino sportininkas.

Pirmąją čempionato dieną net du aukso medalius iškovojo Marija Rutkauskaitė, nugalėjusi 200 m ir 800 m plaukimo laisvu stiliumi stiliumi rungtyse.

Mišrioje estafetėje 4 x 100 m kompleksiniu būdu nugalėjo Kauno plaukimo mokyklos pirmoji komanda (E.Grigaitis, A.Šeleikaitė, P.Martinkėnas ir D.Jaruševičiūtė), finišavusi per 4 min. 05,06 sek.