Planetos plaukimo čempionate užfiksuoti dar du pasaulio rekordai

Jungtiniuose Arabų Emyratuose vykstančiose pasaulio plaukimo pirmenybėse trumpame (25 m ilgio) baseine ketvirtadienį bus išdalinti dar aštuoni medalių komplektai. Finalinius plaukimus papuošė ir du nauji pasaulio rekordai.
Ryanas Lochte neturėjo lygių 400 m kompleksinio plaukimo finale.
Ryanas Lochte neturėjo lygių 400 m kompleksinio plaukimo finale. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Pirmojo rekordo autoriumi tapo 26–erių metų amerikietis Ryanas Lochte, iškovojęs aukso medalį 400 m kompleksinio plaukimo rungtyje. Jis finale nuotolį įveikė per 3 minutes 55,50 sekundės ir net 1,77 sekundės pagerino vengro Laszlo Ceho pasiekimą, kurį jis užfiksavo 2009 metų Europos čempionate Stambule (Turkija).

Beveik dvi sekundes nuo amerikiečio atsilikęs antras finišavo Oussama Melloulis (3:57,40) iš Tuniso, o bronza atiteko kitam JAV plaukikui Scottui Clary'ui (3:57,56).

Po to pataisą rekordų lentelėje padarė Rusijos plaukikai. Vyrai laimėjo estafetę 4 po 200 metrų laisvuoju stiliumi - 6 min. 49,04 sek. Sidabro apdovanojimai atiteko JAV, bronzos - Prancūzijos ketveriukei. Ankstesnis rekordas, priklausęs kanados plaukikams, gyvavo nuo 2009 m. rugpjūčio - 6 min. 51,05 sek.

Pirmąjį šio čempionato pasaulio rekordą pagerino Kinijos moterų kvartetas, išvakarėse triumfavęs estafetėje 4 po 200 m laisvuoju stiliumi.