Dabar populiaru
Publikuota: 2020 lapkričio 29d. 11:13

Po pertraukos Lietuvos atstovai įveikė Europos olimpinių burlenčių čempionato iššūkį

Juozas Bernotas
Joao Costa Ferreiros nuotr. / Juozas Bernotas

​​​​​​​Po itin permainingų penkių lenktynių dienų Europos olimpinės klasės burlenčių čempionate Portugalijoje, Vilamouroje, Lietuvos olimpietis Juozas Bernotas užėmė 26-ąją vietą. Taip pat Lietuvai atstovavęs jaunasis buriuotojas Rokas Didrikas – 41.

Visas lenktynių dienas čempionatas pasižymėjo sunkiai prognozuojamomis ir permainingomis oro sąlygomis. Jei pirmoji diena sportininkus pasitiko su lengvais vėjais, tai antrąją dieną pirmos lenktynės pasižymėjo ne tik gūsingu, bangas distancijoje keliančiu škvalu, bet ir liūtimi. Likusios trys čempionato dienos pasižymėjo lengvesniais ir vidutiniais vėjais.

Vis dėlto didžiausias iššūkis čempionate startavusiems 43 buriuotojams ir 31 buriuotojai buvo ne oro sąlygos, o faktas, kad šis čempionatas buvo vos antros tokio masto varžybos visame sezone. Pirmosios – pasaulio čempionatas Sorrento, Australijoje, vyko 2020-ųjų vasarį, kai pasaulyje Covid-19 pandemija buvo tik įsibėgėjanti ir niekas dar nežinojo, kuo ji pavirs.

VIDEO: RSX European Championships 2020 day #2

Turint minty, kad profesionaliam sportiniam pasirengimui būtina nuolatinė stipri konkurencija – taigi ir lenktynės su kuo stipresniais tarptautinio masto varžovais – pastarieji aštuoni mėnesiai, per kuriuos buvo suvaržyti tiek masiniai renginiai, tiek galimybė keliauti, „RS:X“ buriuotojams buvo priverstinės atostogos, griovusios vasaros treniruočių ir varžybų planus.

Pasak Lietuvai Tokijo olimpiados kelialapį iškovojusio J.Bernoto, šis čempionatas – tarsi naujas pasiruošimo olimpinėms žaidynėms atskaitos taškas, leidžiantis įvertinti, kurioje vietoje yra dabartinis pasiruošimas, ir padedantis susidėlioti artimiausius pasiruošimo planus.

„Mes planuojame, kiek įmanoma, ruoštis namuose, taip pat, jei galimybės leis, ketiname vykti į treniruočių stovyklas šiltesniuose kraštuose. Tačiau, kaip pavyks įgyvendinti visus pasiruošimo planus, priklausys nuo daugelio veiksnių, tame tarpe ir tolesnės Covid-19 situacijos pasaulyje“, – apie tolesnį pasiruošimą Tokijui teigė J.Bernotas.

Lapkričio 24-28 dienomis vykusio „RS:X“ burlenčių čempionato nugalėtoju vyrų grupėje tapo Izraelio atstovas Yoavas Cohenas, sidabrą iškovojo taip pat Izraelio buriuotojas Shaharas Zubari, bronzą – olandas Kiranas Badloe.

Moterų grupėje auksas atiteko prancūzei Charline Picon, sidabras Izraelio atstovei Katy Spychakov, bronza – lenkei Zofia Noceti Klepackai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką