Po plaukimo peršalus – R.Meilutytės kelionė pas medikus

Nepaisydama peršalimo Rūta Meilutytė trečiadienį šoko į baseiną ir startavo Lietuvos plaukimo čempionato atrankos varžybose 200 metrų krūtine rungtyje. Vis dėlto po to plaukikė išvyko tiesiai pas medikus.
Rūta Meilutytė
Rūta Meilutytė / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Antradienį R.Meilutytė labai lėtu tempu finišavo 100 metrų krūtine atrankoje, o vakare nestartavo finale. Vėliau paaiškėjo, kad geriausia šalies plaukikė peršalo.

Trečiadienį ryte ji šoko į baseine dvigubai ilgesnio nuotolio varžybose, atrankoje užėmė pirmąją vietą, bet ir vėl plaukė labai lėtai.

„Per naktį sveikata, deja, nepagerėjo, tačiau plaukikė nusprendė, nepaisant visko, išbandyti save atrankos plaukime. Vis tik, savijauta buvo prasta, todėl po atrankos plaukimo Rūta drauge su treneriu Pauliumi išvyko į Kauną pas medikus pasitikrinti, ar nepagautas koks nors rimtesnis virusas. Nuo gydytojų sprendimo priklausys ir tai, ar ketvirtadienį ji vyks į Airijos plaukimo federacijos organizuojamą seminarą Dubline, kuriame turėtų skaityti vieną iš pranešimų“, – rašoma plaukimo federacijos pranešime spaudai.

Audriaus Krivicko nuotr./Rūta Meilutytė

Tai reiškia, kad trečiadienį 200 m varžybų krūtine finale R.Meilutytė irgi nestartuos.

Plaukikė pirmadienį laimėjo aukso medalį 50 metrų finalo varžybose, tačiau tiek šios rungties, tiek 100 metrų rungties laikai yra labai prasti.

Lietuvos čempione R.Meilutytė tapo 50 m įveikusi per 31,44 sek., kai geriausias šio sezono laikas yra 29,66 sek., priklausantis amerikietei Lilly King.

Tai yra labai netoli nuo R.Meilutytės pasaulio rekordo – 29,48 sek.

100 m krūtine rungtyje lietuvė finišavo per 1 min. 14,86 sek., o geriausias sezono rezultatas, priklausantis rusei Julijai Jefimovai yra 1:04,82 min. Pati Rūta šiemet plaukė per 1:07,03 min.