2017 07 05 /11:35

R.Meilutytė plaukė nepaisydama peršalimo, T.Duškinas pakartojo Lietuvos rekordą

Trečiadienį Alytuje prasidėjo trečioji ir paskutinė atvirojo Lietuvos plaukimo čempionato diena. Nepaisant antradienį 100 m krūtine plaukimo finale startuoti sutrukdžiusio peršalimo, į baseiną šoko ir Rūta Meilutytė.
Rūta Meilutytė
Rūta Meilutytė / Audriaus Krivicko nuotr.

Geriausia Lietuvos plaukikė varžėsi 200 metrų krūtine varžybų atrankoje ir joje buvo pirma, antrajame plaukime finišavusi per 2 min. 32,56 sek.

Artimiausią varžovę Rūta aplenkė 10 sekundžių – antroji atrankoje likusi Agnė Šeleikaitė finišavo per 2:42,93 min.

Vis dėlto šis R.Meilutytės rezultatas nepatenka tarp pasaulio geriausiųjų – jis yra už 30-uko ribų. Norint įvykdyti pasaulio čempionato „A“ normatyvą reikia plaukti apie 7 sek. greičiau.

Liepos 23 dieną Budapešte prasidėsiančio pasaulio čempionato „A“ normatyvas 200 metrų krūtine rungtyje yra 2:25,91 min. „B“ normatyvas – 2:31,02 min.

Sezono geriausias rezultatas pasaulyje šiuo metu priklauso Rusijos plaukikei Julijai Jefimovai – 2:19,83 min.

Šios rungties Lietuvos rekordas yra 2:28,13 min. ir dar nuo 2009 m priklauso Urtei Kazakevičiūtei.

TAIP PAT SKAITYKITE: Rūta Meilutytė paaiškino praleistą finalą ir prastą rezultatą

Šiose Lietuvos pirmenybėse Rūta pirmadienį triumfavo 50 metrų krūtine rungtyje, o antradienį 100 metrų krūtine atrankoje užėmė antrąją vietą. Finale ji neplaukė dėl peršalimo.

„Scanpix“/AP nuotr./Tadas Duškinas

Kiti trečiadienio rezultatai – pakartotas Lietuvos rekordas

Moterų 200 m laisvuoju stiliumi atrankos varžybas laimėjo Ugnė Mažutaitytė, finišavusi per 2:09,59 min.

Vyrų 100 m laisvuoju stiliumi atrankoje pirmasis buvo Deividas Margevičius (51,07 sek.), bet į vieną sekundę čia „sutilpo“ net keturi lyderiai. Už nugalėtojo išsirikiavo Deividas Grigalionis (51,34), Danas Rapšys (51,36) ir Povilas Strazdas (51,97).

Vyrų 100 m krūtine atrankoje neaplenkiamas buvo Andrius Šidlauskas, finišavęs per 1:01,75 min.

Moterų 50 m nugara atrankos varžybose pirmąją vietą irgi užėmė U.Mažutaitytė (30,45 sek.), vos 8 šimtosiomis sekundės dalimis aplenkusi Medą Kulbačiauskaitę (30,53).

Vyrų 200 m nugara atranką lengvai laimėjo Gytis Stankevičius (2:03,34), artimiausią varžovą aplenkdamas 9 sekundėmis.

Moterų 100 m peteliške atrankoje pirma finišavo viešnia iš Baltarusijos Nastasija Karakouskaja (1:01,81), o pirmoji iš lietuvių buvo Beatričė Kanapienytė (1:04,16).

Vyrų 50 m peteliške atrankos varžybose neaplenkiamas buvo Lietuvos rekordą pakartojęs Tadas Duškinas. Jis finišavo per 23,72 sek. – tokį patį laiką pats T.Duškinas buvo užfiksavęs Berlyne 2014 metų spalį.

Moterų 200 m varžybose kompleksiniu būdu atranką laimėjo Ieva Jacevičiūtė (2:25,16).