Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 08 13, 16:00

Rekordininkių kova: prieš R.Meilutytę – apie ją pasisakiusi Italijos vunderkindė

Europos plaukimo čempionato 100 m krūtine lenktynės Romoje šeštadienio vakarą taps istorinės, nes pirmą kartą tokio kalibro varžybų finale plauks dvi Lietuvos plaukikės: Rūta Meilutytė ir Kotryna Teterevkova. Finalas intriguoja ir dėl kitos akistatos – tribūnos oš dėl Italijos plaukimo žvaigždės Benedettos Pilato, kuri pastarąjį kartą kiek netikėtai pralaimėjo R.Meilutytei.
Rūta Meilutytė ir Kotryna Teterevkova bei Benedetta Pilato po pusfinalio 100 m krūtine varžybų. 15min iš Romos
Rūta Meilutytė ir Kotryna Teterevkova bei Benedetta Pilato po pusfinalio 100 m krūtine varžybų. / LPF/D.Kibirkščio ir Scanpix nuotr.

Pasaulio 50 m krūtine rekordo autorė Benedetta Pilato ir Europos 100 m krūtine rekordininkė Rūta Meilutytė stos šalia viena kitos šeštadienį vakare, kai „Foro Italico“ baseine vyks 100 m krūtine finalas.

Sekant R.Meilutytės karjerą ne vienerius metus, jos svarbiausia varžovė ilgai buvo Julija Jefimova, bet dėl Rusijos pradėto karo Ukrainoje jos ir kitų šalies-agresorės plaukikų Europos pirmenybėse nėra, o ir laikai dabar kiti – plaukimo scenoje spindi daug jaunų žvaigždžių.

Viena jų – 17-metė B.Pilato – atvirakalbė 170 cm ūgio italė.

„Scanpix“ nuotr./Benedetta Pilato
„Scanpix“ nuotr./Benedetta Pilato

B.Pilato tiesiog buvo per jauna ir nesidomėjo plaukimu, kai R.Meilutytė sužibo plaukimo elite, 2012 metais laimėjusi olimpinį auksą, o 2013 metais Barselonoje pasiekusį Europos rekordą (buvusį ir pasaulio), kai 100 m krūtine nulėkė per 1 min. 4,35 sek. – greičiau iki šiol nėra plaukiusi nė viena europietė.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Rūta Meilutytė – pasaulio plaukimo čempionato aukso medalio laimėtoja
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Rūta Meilutytė – pasaulio plaukimo čempionato aukso medalio laimėtoja

„Dar prieš dvejus metus aš net nežiūrėdavau plaukimo, tai manęs nedomino. Su lietuve Rūta Meilutyte iki pasaulio čempionato niekada nebuvau susitikusi, – per interviu „Republicca“ sakė B.Pilato. – Mano treneris (Vito D'Onghia) yra jos sirgalius, jam labai malonu, kad ji sugrįžo po tiek metų pertraukos, tai tikrai įspūdinga.

Deja, aš sporto nepažįstu bendrai, pradėjau gaudyti informaciją tik šiemet, pirmą kartą pamačiau tenisą gyvai per turnyro finalą Romoje ir pirmąsyk žiūrėjau F1, nors nieko apie tai nesuprantu.”

Nuo ketverių metų plaukimą Taranto mieste pradėjusi lankyti Italijos vunderkindė iškilo tuo metu, kai R.Meilutytė treniravosi vis mažiau ir pamažu suko nuo plaukimo.

2018 metais būdama trylikos B.Pilato laimėjo Italijos pirmenybių sidabrą, o kitais metais pasirodė Italijos rinktinės sudėtyje tarptautinėse varžybose – pasaulio čempionate Pietų Korėjoje 50 m krūtine nusileido tik pasaulio rekordininkei Lilly King.

B.Pilato trumpai apie save:

  • „Esu saulėta mergina, gyvenu smagų socialinį gyvenimą, turiu draugų už plaukimo ribų.
  • Sunkiai dirbu moksluose. Treniruojuosi kiek mažiau nei mano kolegos dėl mokyklos, bet galiausiai dirbu dukart daugiau už kitus. Dukart per savaitę važiuoju į Barį, kur plaukiu 50 m baseine.
  • Mama Antonella ir tėtis Salvatore yra labai atsipalaidavę. Mano brolis Alessandro yra 15-os ir žaidžia futbolą. Papūga Paco? Atidaviau draugui, nes nebegalėjau ja pasirūpinti. Turiu pudelį Gildą. Meilė? Dabar nėra. Daug neskaitau. Bandau, bet vakare užmiegu.“

Kol karjeros pabaigą paskelbusi R.Meilutytė buvo nutolusi nuo baseino, 2020 metais B.Pilato pakartojo lietuvei priklausiusį 50 m krūtine Europos rekordą (28,81 sek.) 25 metrų baseine.

Trumpajame baseine du rekordai – Europos (50 m) ir pasaulio (100 m) krūtine iki šiol priklauso R.Meilutytei.

Olimpiniame 50 m baseine B.Pilato pasaulio rekordą pagerino pernai gegužę Budapešte, būdama šešiolikos metų 50 m distanciją įveikusi per 29,3 sek.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Benedetta Pilato
AFP/„Scanpix“ nuotr./Benedetta Pilato

Tokijo olimpinėse žaidynėse italė liko tuščiomis, nes 50 m krūtine rungties olimpiadoje nėra, o 100 m krūtine ji buvo diskvalifikuota dėl neleistinų judesių vandenyje kojomis. 200 m sprinterė įprastai neplaukia.

B.Pilato ir R.Meilutytė pirmą kartą varžybose susitiko birželį Budapešte per pasaulio čempionatą, į kurį lietuvė sugrįžo gerai nežinodama savo sportinės formos, nes varžyboms ruošėsi mažesniais krūviais nei anksčiau.

100 m krūtine finale B.Pilato (1 min. 5,93 sek.) iškovojo auksą, o R.Meilutytė (1 min. 6,02 sek.) nuoširdžiai džiūgavo dėl bronzos medalio – pirmojo laimikio nuo 2018 metų Europos pirmenybių Glazge. Tarp italės ir lietuvės įsiterpė vokietė Anna Elendt, kurios šiame Europos čempionate Romoje nėra.

Kiek netikėta drama įvyko pasaulio čempionato 50 m krūtine rungtyje, kai Rūta tik per kitos italės plaukikės diskvalifikaciją pateko į pusfinalį, tačiau finale šokiravo B.Pilato ir kitas varžoves, o Lietuvą didžiai pradžiugino, laimėjusi auksą.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Benedetta Pilato, Rūta Meilutytė ir Lara van Niekerk
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Benedetta Pilato, Rūta Meilutytė ir Lara van Niekerk

Tos rungties rekordininkė B.Pilato liko su sidabru. „Aš vertinu sidabrą, bet pernai pagerinau pasaulio rekordą (29,30 sek.). 29,8 sek. nėra mano rezultatas, nėra geras laikas, – sustojusi pokalbiams su žiniasklaida Budapešte sakė B.Pilato. – Nebuvau tokia gera kaip pernai.“

Tada Budapešte 15min paklausta nuomonės apie R.Meilutytės sugrįžimą, B.Pilato atsiliepė trumpai ir mandagiai. „Tai mano pirmosios varžybos su ja, – sakė B.Pilato. – Ji visiems yra idealas ir aš esu laiminga galėdama plaukti su ja.“

Tačiau kelias minutes anksčiau kalbėdama su Italijos žiniasklaida B.Pilato leido sau įterpti kitokį minties atspalvį. „Sidabras 50 m krūtine kiek nuvylė Benedettą Pilato, – rašė Italijos portalas corierre.it. – Lenktynėse, kuriose jai priklauso pasaulio rekordas, Benny norėjo bet kokia kaina paliesti sienelę pirma, bet vietoj to liko už lietuvės Meilutytės, kurios rezultatas (29,80 sek.) po šešerių metų pertraukos sulaukė Benny skepticizmo („Mergina, kuri neplaukia šešerius metus, negrįžta ir nepasiekia 29,7 sek.“).“

Varžybose Romoje 50 m krūtine sprintas laukia Europos pirmenybių pabaigoje kitos savaitės viduryje, o 100 m atrankoje ir pusfinalyje B.Pilato plaukė greičiausiai.

100 metrų pusfinalio rezultatai
100 metrų pusfinalio rezultatai

Žinoma, finalas yra nauja istorija ir naujos lenktynės, kuriose iš visų jėgų lėks visos plaukikės, tarp jų ir dvi Lietuvos plaukikės. Bet favoritė lieka B.Pilato, juo labiau, kad ji varžosi namie.

Vien per antrąją Europos čempionato dieną karštai palaikomi kelių tūkstančių smagių žiūrovų Italijos plaukikai laimėjo 4 aukso medalius iš šešių.

Lietuvos plaukimo federacijos/Dariaus Kibirkščio nuotr./"Foro Italico" baseinas Romoje
Lietuvos plaukimo federacijos/Dariaus Kibirkščio nuotr./"Foro Italico" baseinas Romoje

„Tikiuosi, kad bus smagios Europos pirmenybės, – republicca.it sakė plaukikė. – Mūsų yra daug ir mes namie. Aš padarysiu viską, ką galiu geriausiai, bet niekada negali žinoti. Mano varžovės? Visos yra čia.“

Visos varžovės čia, bet pagal titulus išskirtinė tik viena – R.Meilutytė.

Kol kas jų tarpusavio varžybos finaluose baigėsi 1:1. Kas įsiverš į priekį šeštadienio vakarą Romoje?

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką