„Rio 2016“: Aurimas Lankas ir Edvinas Ramanauskas iškovojo bronzą!

Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse dvi Lietuvos baidarininkų įgulos ketvirtadienį varžėsi finaluose. Vienai iš jų – Aurimui Lankui ir Edvinui Ramanauskui – pavyko Lietuvai padovanoti dar vieną bronzos medalį.
Aurimas Lankas ir Edvinas Ramanauskas
Aurimas Lankas ir Edvinas Ramanauskas / Vytauto Dranginio nuotr.

Dviviečių baidarių 200 m distancijos pagrindiniame finale startavo Aurimas Lankas ir Edvinas Ramanauskas, jie čia pateko tiesiai iš atrankos varžybų, kuriose laimėjo savo plaukimą.

Lietuvių baidarininkai finišavo treti (32,382 sek.) ir iškovojo bronzos medalius. Stipriai startavęs Lietuvos duetas nusileido tik Ispanijos ir Didžiosios Britanijos įguloms.

Olimpiniais čempionais tapo ispanai Saulas Craviotto ir Christianas Toro (32,075), o sidabru džiaugėsi britai Liamas Heathas ir Jonas Schofieldas (32,368).

Sėkmingas pasirodymas yra puiki E.Ramanausko dovana sau gimtadienio proga – būtent ketvirtadienį, rugpjūčio 18 d., jam sukanka 31-eri.

Baidarininkai iki olimpinių žaidynių nuėjo sunkų ir vingiuotą kelią. Jie buvo baigę karjerą ir emigravę, tačiau nusprendė sugrįžti ir kovoti dėl vietos Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse. Patyrę sportininkai pasiekė savo tikslą ir pasipuošė bronziniais medaliais.

Pirmieji finalą pradėjo ilgiausioje olimpinėje baidarių distancijoje irklavę Andrejus Olijnikas ir Ričardas Nekriošius.

1000 m distancijos A finale Lietuvos duetas finišavo penktas (3:14,748 min) ir liko per žingsnį nuo medalio.

Olimpiniais čempionais tapo vokiečiai Marcus Grossas ir Maxas Rendschmidtas (3:10,781). Sidabru džiaugėsi serbai Marko Tomicevičius ir Milenko Zoričius (3:10,969). Bronza atiteko australams Kenas Wallace'as ir Lachlanas Tame'as (3:12,593).

A.Olijnikas ir R.Nekriošius į finalą pateko savo pusfinalyje užėmę antrąją vietą.

Psichologiškai sunki kova ketvirtadienį laukė 22 metų Henriko Žustauto.

Vienu pretendentų į medalius laikytas lietuvis liko už pagrindinio finalo borto ir B finale rungėsi tik dėl 9-16 vietų.

Lietuviui pavyko finišuoti trečiam ir užimti 11 vietą (40,230 sek.).

Čempiono titulą šioje rungtyje apgynė ukrainietis Jurijus Čebanas (39,279 sek.), sidabras atiteko Azerbaidžano atstovui Valentinui Demjanenkai (39,493 sek.), bronza – brazilui Isaquiasui Queirozui Dos Santosui (39,628 sek.), kuris 1000 m rungtyje šiose žaidynėse iškovojo sidabrą.

Londono olimpinėse žaidynėse Lietuvai sidabro medalį šioje rungtyje iškovojo Jevgenijus Šuklinas.

Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams