Rūta Meilutytė pateko į 100 metrų krūtine finalą

Lietuvė Rūta Meilutytė tęsia sėkmingą pasirodymą pasaulio plaukimo čempionate Stambule (Turkija). Penktadienio vakarą jai pavyko prasiveržti į 100 metrų krūtine distancijos finalą.
Rūta Meilutytė
Rūta Meilutytė / „Scanpix“ nuotr.

Pusfinalyje lietuvė distanciją įveikė per 1:04,81 ir buvo pirmoji savo pusfinalio plaukime. Tiesa, ji plaukė lėčiau nei kvalifikaciniame plaukime penktadienio ryte.

Greičiausia pusfinalyje buvo pirmajame plaukime pirma finišavusi danė Moeller Rikke Pedersen, distanciją įveikusi per 1:04, 11. Trečia pusfinalyje, po Rūtos Meilutytės, liko jamaikietė Alia Atkinson (1:04.99).

Lietuvė penktadienio rytinėje sesijoje įveikė 100 metrų krūtine kvalifikaciją ir geriausiu rezultatu pateko į pusfinalį. R.Meilutytė pasirodė paskutiniajame 7-ajame plaukime ir finišo sienelę palietė pirmoji. 15-metės laikas – 1:04, 69. Tai naujas Lietuvos rekordas.

Iš viso Turkijoje auksinė žuvelė jau pagerino 7 Lietuvos rekordus – kiekvienas jos pasirodymas atnešė naują įrašą šalies rekordų istorijoje.

Penktadienio vakare vieną aukso medalį jau iškovojusi R.Meilutytė dar dalyvaus 100 metrų kompleksinio plaukimo finale. Starto pradžia 20:52 val.

Finalinis 100 metrų krūtine plaukimas vyks šeštadieno vakarą, 20:00 val.