2013 12 12 /19:21

Rūta Meilutytė Europos čempionato finale nusileido Julijai Jefimovai

Europos, pasaulio bei olimpinė čempionė 16-metė Rūta Meilutytė ketvirtadienį Europos plaukimo čempionato trumpame (25 m) baseine moterų 50 m rungties krūtine finale vos keliomis šimtosiomis nusileido čempione tapusiai rusei Julijai Jefimovai.
Rūta Meilutytė
Rūta Meilutytė / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Lietuvos plaukikė finale distanciją įveikė per 29,10 sekundės ir čempionei nusileido tik paskutiniuose centimetruose. Pasaulio rekordininkės J.Jefimovos laikas – 29,04 sek. Tai naujas Europos čempionatų rekordas.

Trečioje vietoje finišavo Nyderlandų plaukikė Moniek Nijhuis, kurios laikas – 29,79 sek.

R.Meilutytė į baseiną, kaip įprasta, įšoko pirmoji ir buvo priekyje po 25 metrų, tačiau rusė jai lipo ant kulnų. Galutinai lietuvę J.Jefimova pavijo paskutiniuose maždaug 15-oje metrų, o finišo metu tiesiog vos greičiau prilietė sienelę.

R.Meilutytė pusfinalyje finišavo per 29,41 sek., bendroje įskaitoje užėmusi antrąją vietą. Lietuvė plaukė pirmame pusfinalyje ir pagerino čempionato rekordą, tačiau tuo Rūta džiaugėsi neilgai. Geriausiai distanciją įveikė antrame pusfinalyje plaukusi rusė Julija Jefimova – 29,14 sek. Tai iki finalo buvo Europos čempionatų rekordas.

Ketvirtadienio rytą vykusioje kvalifikacijoje Rūta Meilutytė finišavo antra (29,94 sek.). Atrankoje distanciją greičiausiai nuplaukė naują Senojo žemyno pirmenybių rekordą, 29,47 sek., pasiekusi pagrindinė lietuvės konkurentė J.Jefimova. Trečiasis rezultatas priklausė čekei Petrai Chovovai – 30,00 sek.