Ne tik Rūta Meilutytė, bet ir Danas Rapšys įplaukė į pasaulio pirmenybių pusfinalį

Keturi Lietuvos plaukikai startavo planetos plaukimo čempionate Budapešte pirmadienio rytą. Du iš jų įveikė atrankos varžybų barjerą ir pateko į pusfinalio plaukimus.
Danas Rapšys
Danas Rapšys / Audriaus Krivicko nuotr.

Rūta Meilutytė parodė puikų rezultatą 100 m krūtine varžybose.

Pasaulio rekordininkė iš Kauno distanciją įveikė per 1 min. 5,81 sek. – tai geriausias jos rezultatas šiais metais.

Greičiau už 20-metę lietuvę atrankos varžybose plaukė 2016 metų olimpinė čempionė amerikietė Lilly King (1 min. 5,20 sek.) ir olimpinė vicečempionė rusė Julija Jefimova (1 min. 5,60 sek.).

Iš 55 atrankoje plaukusių sportininkių šešiolika pateko į pusfinalį, kuris vyks pirmadienį vakare, kai bus kovojama dėl aštuonių bilietų į antradienio finalą.

„Scanpix“/AP nuotr./Rūta Meilutytė

Pusfinalyje pirmadienį vakare plauks ir Danas Rapšys, puikiai pasirodęs 200 m laisvuoju stiliumi atrankoje.

Panevėžietis 0,17 sek. pagerino sau priklausiusį Lietuvos rekordą, Budapešte nuotolį įveikęs per 1 min. 46,93 sek.

Tai dešimtasis rezultatas atrankos varžybose, kuriose greičiausias buvo kinas Yang'as Sun'as (1 min. 45,78 sek.).

Pirmadienį vakare startuos ir Andrius Šidlauskas, sekmadienį dusyk pagerinęs asmeninius rekordus atrankos ir pusfinalio plaukimuose ir netikėtai iškopęs į 100 m krūtine finalą.

Pasaulio čempionate, kuris vyks 8 dienas iki liepos 30 dienos, pirmadienį ryte startavo dar du mūsų šalies plaukikai.

Ugnė Mažutaitytė 100 metrų nugara atrankos varžybose distanciją įveikė per 1 min. 2,02 sek. 19 metė kaunietė 0,6 sek. pagerino Lietuvos rekordą, bet atrankos varžybose užėmė 27 vietą tarp 59 plaukikių. Iki pusfinalio jai trūko beveik pusantros sekundės.

Vyrų 100 m nugara atrankos varžybose Gytis Stankevičius užėmė 25 vietą. Jis distanciją įveikė per 55,8 sek. – tai dviem sekundėmis lėčiau nei D.Rapšiui priklausantis Lietuvos rekordas.