Rūta Meilutytė pagaliau vėl pirma – aplenkė pasaulio čempionę ir pagerino šalies rekordą

Rūta Meilutytė prisiminė pergalės skonį. Pastaruoju metu į tankų plaukimo varžybų verpetą įsisukusi Lietuvos plaukikė laimėjo labdarai skirtas lenktynes Romoje.
Rūta Meilutytė
Rūta Meilutytė / „Scanpix“ nuotr.

„Energy for Swim“ varžybose 50 metrų baseine Italijos sostinėje trečiadienį R.Meilutytė laimėjo 50 m krūtine rungtį.

Ji įveikė sprinto distanciją per 30,59 sek. ir išplėšė pergalę.

Nors Italijoje nesivaržė šių metų pasaulio čempionato prizininkės, tarp Rūtos varžovių buvo žinomų plaukikių – antra finišavo švedė Jennie Johansson (30,67 sek.), šios rungties 2015 metų pasaulio čempionė. Trečią vietą užėmė italė Arianna Castiglioni (30,94 sek.).

Kiek vėliau R.Meilutytė plaukė ir 200 m krūtine ir užėmė trečiąją vietą.

Ji finišavo per 2 min. 25,62 sek. ir pustrečios sekundės pagerino Urtei Kazakevičiūtei nuo 2009 metų priklausiusį šios ilgos distancijos Lietuvos rekordą. Tai jau devynioliktasis Rūtai priklausantis šalies plaukimo rekordas, skaičiuojant pasiekimus ir 25 metrų, ir 50 metrų ilgio baseinų varžybose.

200 m krūtine R.Meilutytę Romoje aplenkė amerikietė Bethany Galat (2 min. 25.27 sek.) ir kanadietė Mary-Sophie Harvey (2 min. 25.37 sek.).

Pastaruoju metu R.Meilutytė plaukia itin dažnai – po pasaulio čempionato Budapešte, kur 50 ir 100 m krūtine rungtyse ji užėmė ketvirtąsias vietas, ji dalyvavo pasaulio taurės etapuose Maskvoje ir Berlyne.

Rugpjūčio 11–12 d. ji užsiregistravusi dalyvauti kitame pasaulio taurės etape Eindhovene (Nyderlandai).

Kitiems Lietuvos plaukikams Romoje užlipti ant garbės pakylos nepavyko.

Danas Rapšys 100 m nugara nuplaukė per 54.73 sek. ir finišavo penktas. Nugalėjo rusas Klimentas Kolesnikovas (53.35 sek.)

50 m plaukimo krūtine rungtyje Andrius Šidlauskas finišavo septintas (28.19 sek.). Pirmas buvo Pietų Afrikos Respublikos žvaigždė Cameronas van der Burghas (26.88 sek.). A.Šidlauskas plaukė ir 200 m krūtine bei užėmė penktą vietą (2 min. 13.72 sek.). Nugalėjo amerikietis Joshas Prenotas (2 min. 9.36 sek.)

Šie trys lietuviai dalyvavo labdarai skirtose Energy For Swim varžybose, kuriose suskirstyti į keturias komandas – Tarptautinę, Italijos, JAV ir Australijos – varžėsi įvairių šalių pasaulio plaukikai.

Lietuviai kartu su dar 26 plaukikais atstovavo „Energy for Swim“ komandai.

Kiekvieno plaukiko pergalė buvo įvertinta taškais jo komandai, kurių bendra suma nulems, kokia finansinė parama atiteks keturiems paramos fondams.