2014 08 24 /18:24

Rūta Meilutytė užpildė auksinių medalių kolekciją – tapo ir Europos čempione

Sekmadienį Berlyne vykstančiame Europos plaukimo čempionate 17-metė Rūta Meilutytė pasiekė savo tikslą. Lietuvė 50 m krūtine finale iškovojo aukso medalį ir taip užpildė savo kolekciją. Jaunoji lietuvė tapo pirmąja plaukike pasaulyje, turinčia olimpinių žaidynių, jaunimo olimpinių žaidynių, pasaulio ir Europos čempionatų aukso medalius.
Rūta Meilutytė
Rūta Meilutytė / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Finale lietuvė distanciją įveikė per 29,89 sek. ir tapo nugalėtoja. Sidabro medalį iškovojo švedė Jennie Johansson (30,52), bronza džiaugėsi olandė Moniek Nijhuis (30,64).

8. Hrafnhildu Luthersdottir (Islandija) 31,53

Rūtos Meilutytės šios rungties pasaulio rekordas yra 29,48 sek.

Keturi po 100 m kombinuotu būdu rungties finale pasirodė ir Lietuvos rinktinė. Giedrius Titenis, Mindaugas Sadauskas, Tadas Duškinas ir Danas Rapšys distanciją įveikė per 3:36.18 min. ir liko septinti. Čempionais tapo Didžiosios Britanijos plaukikai (3:31.73).

Šis Europos čempionatas Lietuvai buvo sėkmingiausias. Giedrius Titenis iškovojo net tris – du bronzos ir vieną sidabro – medalius.

Rūta Meilutytė iškovojo visus svarbiausius įmanomus titulus plaukime. Tai pirmas toks atvejis visame pasaulyje. Lietuvė tapo čempione Londono olimpinėse žaidynėse, pasaulio čempionate Barselonoje, pasaulio trumpo baseino čempionate Stambule, Europos trumpo baseino čempionate, jaunimo olimpinėse žaidynėse Nandzinge ir Europos čempionate Berlyne.

Rūta Meilutytė antrajame Europos čempionate pusfinalio plaukime 50 m krūtine įveikė per 29,88 sek. Lietuvės laikas yra naujas Europos čempionato rekordas. Anksčiau jis priklausė rusei Julijai Jefimovai.

17-metė Lietuvos plaukikė Nandzinge vykusiose jaunimo olimpinėse žaidynėse iškovojo du aukso medalius – 50 m ir 100 m krūtine distancijose.

2013 metų liepos 29 dieną Barselonoje vykusiame Pasaulio plaukimo čempionate Rūta Meilutytė pagerino pasaulio rekordą 100 metrų krūtine pusfinalyje.