-50% metinei prenumeratai. Velykų dovana!

Saulius Ritteris ir Rolandas Maščinskas negins Europos čempionų titulo

Gegužės pabaigoje Poznanėje vyksiančiame Europos irklavimo čempionate neišvysime vienos stipriausių pasaulio dviviečių įgulos – Sauliaus Ritterio ir Rolando Maščinsko ekipažo. Dėl ligos ant operacinio stalo turėjęs gultis S. Ritteris negalės dalyvauti čempionate ir ginti pernai iškovoto čempionų titulo. Po triumfo Belgrade šis duetas Lietuvos sporto apdovanojimuose tapo geriausia 2014 metų vyrų komanda.
Saulius Ritteris ir Rolandas Maščinskas
Saulius Ritteris ir Rolandas Maščinskas / Augusto Didžgalvio nuotr.

„Jau susitaikiau su tuo – nieko čia nepakeisi. Europos čempionatas yra svarbus, tačiau geriau jau jį praleisti ir tinkamai pasirengti pasaulio čempionatui“, – sakė S. Ritteris.

26 metų sportininkas kartu su Rolandu Maščinsku 2014 metų Europos čempionate Belgrade iškovojo auksą, metus prieš tai Sevilijoje laimėjo sidabro apdovanojimus, tapo 2013 metų pasaulio vicečempionais, dalyvavo 2012-ųjų Londono olimpinėse žaidynėse, kur užėmė 6-ąją vietą.

„Gaila dėl Rolando, tačiau komandoje yra stiprių žmonių, kurie gali mane pakeisti“, – teigė S. Ritteris.

Europos čempionatas yra svarbus, tačiau geriau jau jį praleisti ir tinkamai pasirengti pasaulio čempionatui

Irkluotojas jau praėjusią savaitę buvo išleistas iš ligoninės ir tikisi šią savaitę pradėti sportuoti. Vis dėlto Europos čempionate dalyvauti būtų per daug pavojinga.

„Man patarė dar neskubėti, bet mano toks jau „blogas“ charakteris, kad aš tikiuosi jau trečiadienį sportuoti, – juokėsi sportininkas – Vėliau dar reikės atlikti tyrimų, ar tikrai viskas gerai sugijo, todėl dalyvauti Europos čempionate būtų per daug pavojinga.“

Lietuvos irklavimo rinktinė netrukus išvyks į treniruočių stovyklą Graikijoje, kuri truks iki gegužės 24 dienos. Anot vyriausiojo trenerio Mykolo Masilionio, ten bus galutinai nuspręsta, kurioje valtyje Europos čempionate irkluos R.Maščinskas.

„Gali būti, kad su Rolandu irkluos Aurimas Adomavičius, ką jie darė pernai, arba stiprinsime keturvietę ir R. Maščinską sodinsime į ją“, – pasakojo M. Masilionis.

Milda Valčiukaitė ir Donata Vištartaitė bandys susigrąžinti prieš metus prarastą Senojo žemyno čempionių titulą.

23 metų R. Maščinskas ir 22-ejų A. Adomavičius pernai pasaulio jaunimo (U-23) čempionate dviviečių varžybose iškovojo sidabro medalius. A. Adomavičius irkluodavo su Dominyku Jančioniu ir šis duetas 2013 m. triumfavo pasaulio jaunimo čempionate, tačiau pernai D. Jančionį kamavo nugaros trauma, todėl jį pakeitė R. Maščinskas.

Šiemet D. Jančionis, A. Adomavičius su kitais sportininkais – Martynu Džiaugiu, Vytautu Lapatiuku ir Žygimantu Gališanskiu – treniravosi keturvietėje įguloje. Prie šio penketuko dabar prisijungs R. Maščinskas ir stovyklos Graikijoje metu bus nuspręsta, kas sudarys dvivietę su Rolandu, o kurie keturi irkluotojai dalyvaus M4x varžybose.

Į Europos čempionatą taip pat važiuos vienvietininkai Mindaugas Griškonis ir Lina Šaltytė, o Milda Valčiukaitė ir Donata Vištartaitė bandys susigrąžinti prieš metus prarastą Senojo žemyno čempionių titulą.

2013 m. Sevilijoje triumfavusias merginas pernai įveikė lenkių Magdalenos Fularczyk ir Natalijos Madaj duetas. Šiemet pastarosios varžysis namuose, tad tarp kaimynių laukia neeilinė kova.

Įsirenkite šildymą oras–vanduo ir gaukite kompensaciją net iki 70 proc.
Kas svarbu įrengiant biurą: keturios interjero dizaino tendencijos
Pavasario savaitgaliams ar atostogoms – laikas pajūryje: ne tik pailsėsite, bet ir sustiprinsite sveikatą
Norintiems investuoti į NT projektų plėtrą – kaip išsirinkti projektą pagal paskirtį?