-50% metinei prenumeratai. Velykų dovana!
2018 12 11 /06:23

Stiprus R.Meilutytės pareiškimas pasaulio čempionato starte – pirmu rezultatu į pusfinalį

Šį sezoną nė karto nestartavusi ryškiausia Lietuvos plaukikė Rūta Meilutytė galingais grybšniais pradėjo Kinijoje prasidėjusį pasaulio plaukimo trumpajame baseine (25 m) čempionatą. Viena didžiausių šių varžybų mįslių savo mėgstamos 50 metrų plaukimo krūtine distancijos atrankoje stipriai aplenkė visas priešininkes ir pirmu rezultatu pateko į pusfinalį.
Rūta Meilutytė
Rūta Meilutytė / „Scanpix“ nuotr.

Distanciją mūsiškė įveikė per 29,56 sek. ir vos ne puse sekundės pranoko antroje vietoje likusią amerikietę Katie Meili (29,94). Trečią rezultatą atrankoje užfiksavo Martina Carraro iš Italijos (30,00)

Tokį patį laiką parodė ir šių varžybų favoritė bei pasaulio rekordininkė jamaikietė Alia Atkinson (30,00).

Sezono lyderė šį sezoną yra užfiksavusi įspūdingą 28,56 sek. rezultatą ir tai yra šios rungties planetos rekordas.

Atrankos rezultatai

Priminsime, kad Hangdžou mieste vykstančiose planetos pirmenybėse nestartuoja dvi pastaruoju metu plaukimo krūtine varžybose dominavę sportininkės – rusė Julija Jefimova ir amerikietė Lilly King.

Pusfinalio plaukimai numatyti antradienio vėlyvą popietę Lietuvos laiku, finalas vyks trečiadienį.

Per savo istoriją R.Meilutytė šiose varžybose yra iškovojusi tris aukso ir du sidabro medalius.

Kinijoje kaunietė planuoja dalyvauti keturiose rungtyse: 50 ir 100 metrų plaukiant krūtine, 50 m laisvuoju stiliumi ir 100 m kompleksiniame plaukime.

Ne mažiau sėkmingai pasaulio čempionatą Kinijoje pradėjo ir Lietuvos rinktinės lyderis Danas Rapšys.

Panevėžietis buvo nepralenkiamas 400 m plaukimo laisvu stiliumi atrankoje (3:36,65) ir iš karto pateko į finalą. Tai yra ir naujas Lietuvos rekordas.

„Scanpix“ nuotr./Danas Rapšys

Už lietuvio nugaros liko norvegas Henrikas Christiansenas (3:38,04) bei brazilas Fernando Schefferis (3:39,10).

Atrankos rezultatai ir finalo dalyviai

Nepasisekė 100 metrų plaukimo krūtine varžybose dalyvavusiems Andriui Šidlauskui ir Giedriui Titeniui.

Abu lietuviai liko už pusfinalio borto. A.Šidlauskas distanciją įveikė per 58,20 sek. ir buvo 22-as, o G.Titenis – per 58,50 sek. ir užėmė 23-ąją vietą.

Atrankoje greičiausiai plaukė baltarusis Ilja Šymanovičius (56,47).

Vyrų 200 m plaukimo peteliške atrankos varžybose Deividas Margevičius (1:53,83) pagerino Lietuvos rekordą ir užėmė 13-ąją vietą.

Iki finalinio aštuntuko jam pritrūko 1,68 sek.

Ankstesnis Lietuvos rekordas (1:54,35 sek.) nuo praėjusių metų priklausė D.Rapšiui.

Atrankos varžybas laimėjo japonas Daiya Seto (1:49,88).