Su skyle valtyje finišavusi Milda Valčiukaitė „Armada Cup“ varžybose laimėjo auksą

Kasmet nuo 2010-ųjų Šveicarijoje organizuojamose „Armada Cup“ irklavimo varžybose Lietuvos komanda laimėjo trijų spalvų medalius. Milda Valčiukaitė užėmė pirmąją vietą jaunimo (iki 23 metų) amžiaus grupėje, Lina Šaltytė buvo antra bendroje įskaitoje, o Armandas Kelmelis sidabrą iškovojo tarp irkluotojų, jaunesnių nei 17 metų.
Milda Valčiūkaitė
Milda Valčiūkaitė / Virgaudo Leknicko/LFF nuotr.

Varžybose Šveicarijoje visiškai kitokios nei įprasto irklavimo varžybos – čia dalyviai startuoja visi kartu. Vyrų varžybose į startą išplaukė net 170, o moterų – 71 valtis, tačiau visi 241 dalyviai startavo vienu metu. Sportininkai turėjo įveikti 9 km atstumą.

Kaip pasakojo M.Valčiukatė, sportininkai treniruotėse kartais įveikia ir dvigubai ilgesnį atstumą, tačiau tokiose varžybos problemų kelia kamščiai.

„Armada Cup“ organizatorių nuotr./„Armada Cup“ trasa

„Vienu metu paleidžia kelis šimtus valčių, visi irkluoja labai glaudžiai, įvyksta nemažai susidūrimų. Aš pati varžybas baigiau su skyle valtyje, - pasakojo M.Valčiukaitė – Be to, sunku distancijoje paskirstyti tolygiai jėgas, nes „kamščiuose“ tenka smarkiai numušti tempą, o greitai irkluoti gali tik ten, kur valčių būna mažiau.“

Vis dėlto, kaip teigė M.Valčiukaitė, lietuviai čempioniškų valčių Šveicarijoje nesulaužė, inventorių gavo vietoje.

Tarp moterų nugalėjo Naujosios Zelandijos irkluotoja Emma Twigg, kiek daugiau nei puse minutės (37:15.57 min.) aplenkusi Lietuvos irkluotoją Liną Šaltytę, kurios laikas – 37:52.09. Trečia liko kiek daugiau nei 8 sekundėmis atsilikusi vokietė Kathrin Morbe.

„Armada Cup“ organizatorių nuotr./„Armada Cup“ varžybos

Šeštąją vietą bendrojoje įskaitoje bei pirmąją savo U-23 amžiaus grupėje iškovojo Milda Valčiukaitė, distanciją įveikusi per 38:28.38 min. Tuo tarpu jaunoji Sonata Petrikaitė (43:27.16) užėmė 21-ąją vietą, o U-19 amžiaus grupėje buvo šešta. Įdomu, kad trečią vietą užėmusi vokietė K.Morbe irgi varžėsi U-19 grupėje ir parodė puikų rezultatą.

Vyrų varžybose Saulius Ritteris (33:39.68) užėmė 6-ąją vietą, į priekį praleisdamas ir du jaunimo amžiaus grupės atstovus. Pirmas šiose lenktynėse buvo kroatas Martinas Damiras (32:40.64), antras – Moritzas Moosas iš Šveicarijos, tuo pačiu laimėjęs auksą U-23 amžiaus grupėje.

Lietuvis Armandas Kelmelis bendrojoje įskaitoje užėmė 39-ąją vietą, tačiau to užteko, kad lietuvis iškovotų sidabro medalį U-17 amžiaus grupėje. Per 36:15.16 min. trasą įveikęs A.Kelmelis labai nedaug atsiliko nuo amžiaus grupės nugalėtojo Nicko Plauto iš Vokietijos (36:11.58). Čempiono brolį Jamesą Plautą lietuvis aplenkė vos puse sekundės (36:15.63).