Trys dienos – trys medaliai: Danas Rapšys iškovojo dar vieną auksą!

Sekmadienį Berlyne finišavo penktasis Tarptautinės plaukimo federacijos (FINA) rengiamos pasaulio taurės varžybų etapas. Paskutiniuose plaukimuose savo medalių kraitį papildyti pavyko tik vienam iš dviejų finaluose dalyvavusių Lietuvos plaukikų.
Danas Rapšys dominuoja pasaulio taurės varžybose.
Danas Rapšys dominuoja pasaulio taurės varžybose. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Kaip ir atrankoje, taip ir 200 metrų laisvuoju stiliumi rungties finale Danas Rapšys buvo nepralenkiamas – distanciją įveikė per 1:45,82 min. ir Berlyne pasidabino jau antruoju aukso medaliu.

Artimiausią konkurentą (japoną Katsuhiro Matsumoto) lietuvis aplenkė 01,05 sekundės. Rungties bronzą iškovojo beveik dviem sekundėmis už lietuvį lėčiau atplaukęs vengras Kristofas Milakas.

Tai trečiasis D.Rapšio medalis, iškovotas penktajame Pasaulio taurės etape Berlyne. Penktadienį jis triumfavo 400 metrų laisvuoju stiliumi rungtyje, o vakar finišavo antras 200 metrų kompleksiniame plaukime.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Andrius Šidlauskas

Nors 200 metrų plaukimo krūtine atrankoje Andriaus Šidlausko užfiksuotas laikas buvo antras, finaliniame plaukime lietuvis finišavo už prizininkų pakylos – penktoje vietoje (2:11,21 min.).

Auksą laimėjo olandas Arno Kammingas (2:09,03 min.), sidabrą – japonas Ippei Watanabe (2:09,86 min.), o bronzą – kinas Ruixuanas Zhangas (2:09,89 min.).

Priminsime, kad penktadienį A.Šidlauskas iškovojo bronzą 100 metrų plaukime krūtine.

Lapkričio mėnesį įvyks paskutiniai du Pasaulio taurės etapai: kito mėnesio 1-3 dienomis plaukikai varžysis Kazanėje (Rusija), o 7-9 dienomis – Kataro sostinėje Dohoje.