2016 08 08 /20:19

Užtikrintai: pirmajame etape diskvalifikuota Gintarė Scheidt laimėjo antrąjį

Pirmadienį Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse startavo buriavimo varžybos. Pirmasis etapas nesusiklostė vienai iš rungties lyderių Gintarei Scheidt, tačiau antrajame lietuvė atsigriebė. Tuo tarpu, Juozas Bernotas po pirmosios dienos rikiuojasi 21-as.
Gintarė Scheidt
Gintarė Scheidt / Alfredo Pliadžio nuotr.

„Laser Radial“ klasės jachta varžybas pradėjo Lietuvos delegacijos vėliavnešė Gintarė Scheidt.

Pirmasis plaukimas lietuvei nesusiklostė. 2008 metais Pekine sidabrą iškovojusi, o prieš ketverius metus Londone šeštą vietą užėmusi Lietuvos buriuotoja pirmajame etape pažeidė starto taisyklę ir nors finišavo antra gavo 38 baudos balus ir buvo paskutinė.

Antrajame plaukime G.Scheidt klaidų nekartojo ir tapo etapo nugalėtoja (49:57). Bendroje įskaitoje su 39 baudos taškais lietuvė pakilo į 21 vietą.

Tiesa, lietuvė per daug nusiminti neturėtų. Visų klasių jachtų varžybose bus surengta po 10 plaukimų. Po jų bus susumuotos užimtos vietos ir, atmetus kiekvieno sportininko prasčiausią pasirodymą, paaiškės po 10 stipriausių buriuotojų, dalyvausiančių medalių lenktynėse.

Gloria marina, kur vyksta olimpinė regata, puikiai pažįstama G.Scheidt. Už brazilų olimpinio didvyrio Roberto Scheidto ištekėjusi lietuvė ne kartą bandė jėgas šiuose vandenyse, o pernai rugpjūtį čia ji laimėjo bandomąsias ikiolimpines varžybas.

Rs:X burlente lenktyniavo Juozas Bernotas. Lietuvis po pirmosios dienos ir trijų plaukimų iš dešimties užima 21-ąją vietą tarp 36 dalyvių.

Po pirmojo plaukimo J.Bernotas užėmė 14-ą vietą. Lietuvis finišavo per 19:59 min ir uždirbo 14 baudos taškų. Plaukimo nugalėtoju tapęs britas Nickas Bempsey finišavo per 17:53 min.

Antrajame plaukime lietuvis liko 31-as (20:23) tarp 36 dalyvių ir gavo 31 baudos tašką. Bendroje įskaitoje J.Bernotas nukrito į 27 vietą (50 balų).

Trečiajame plaukime J.Bernotas užėmė 17-ąją vietą (25:51) ir bendroje įskaitoje su 59 baudos balais pakilo į 21 vietą.