Dabar populiaru
Publikuota: 2018 lapkričio 27d. 19:35 , Atnaujinta: 2018 lapkričio 27d. 22:55

Istorinis šansas: lietuviai įsigijo jachtą „Ambersail II“, su kuria galėtų dalyvauti jūrų Dakare

Jachtos „Ambersail II“ pristatymas Vilniuje
Organizatorių SKC nuotr. / Jachtos „Ambersail II“ pristatymas Vilniuje

Vilniuje, konferencijų biure K29, antradienio vakarą paskelbta puiki žinia. Po įspūdinga 24 m aukščio bure Lietuvos buriuomenės vadovas Naglis Nasvytis pranešė džiugią žinią: lietuviams pavyko įsigyti vieną iš 8 pasaulyje egzistuojančių sportinių „Volvo 65“ klasės jachtų. Ji iškart pakrikštyta „Ambersail II“. Tęsdama „Ambersail“ tradicijas, naujoji jachta toliau garsins šalį nešdama Lietuvos vėliavą į plačiuosius vandenis ir taps paskata siekti naujų sportinių pergalių prestižinėse pasaulio jachtų lenktynėse.

Po dešimties metų, kai pirmoji „Ambersail“ jachta su Lietuvos vėliava išplaukė į „Tūkstantmečio odisėją“, susivieniję šalies profesionalaus buriavimo sporto atstovai pristato vieną iš 8 tokių pasaulyje – ilgų distancijų plaukimams vandenynuose pritaikytą galingesnę jachtą VO65, kuriai suteiktas „Ambersail II“ vardas.

Žilvino Pekarsko / 15min nuotr./Buriuotojas Rokas Milevičius pristatė „Ambersail II“ galimybes startuoti „Volvo Ocean Race“
Žilvino Pekarsko / 15min nuotr./Buriuotojas Rokas Milevičius pristatė „Ambersail II“ galimybes startuoti „Volvo Ocean Race“

Buriuotojas Rokas Milevičius, su „Team Brunel“ komanda jau dalyvavęs jūrų Dakaru vadinamose „Volvo Ocean Race“ lenktynėse, pranešė dar svarbesnę žinią. Su šia jachta Lietuvos ir Šiaurės šalių buriuotojų komanda galėtų 2021 metais pirmą kartą mūsų šalies istorijoje dalyvauti „Volvo Ocean Race“. Žinoma, šiam išbandymui reikėtų pasiruošti, rasti rėmėjų.

Tačiau, jei Dakaro ralyje dalyvauja net 5 lietuvių komandos, kodėl tautiečiai negalėtų išbandyti jėgų plaukdami aplink pasaulį?

Apie jachtą „Volvo 65“

Jachta VO65, kuri pratęs „Ambersail“ legendą, įsigyta klubinės veiklos pagrindu – tai išskirtinis atvejis, kuomet bendrai investicijai susivienijo apie 50 buriuotojų. Juos bendram tikslui subūrė ir išskirtinį finansavimo modelį sugalvojo buriuojantis finansininkas Martynas Jotautis. Modelis buvo pritaikytas bendradarbiaujant su tarptautine organizacija „UniCredit Leasing“, kuri unikalų projekto finansavimą derino ir tarptautiniu mastu. Visgi, nors laivas yra privati nuosavybė, patys buriuotojai pristatymo metu jį drąsiai pavadino visos Lietuvos laivu – pasididžiavimu.

Galingumu ir modernumu savo pirmtakę gerokai lenkianti VO65 buvo sukurta pagal naują koncepciją, siekiant standartizuoti jachtas, dalyvaujančias pasaulinėse „Volvo Ocean Race” (VOR) lenktynėse, dar vadinamose vandenynų Dakaru. „Ambersail II“ vardą gavusi jachta, pagaminta 2013 metais, šiose lenktynėse, trunkančiose net 9 mėnesius, yra startavusi 2014–2015 m. su SCA komanda.

Jachta VO65 stulbina modernumu ir „Ambersail“ pirmtakę lenkiančiais parametrais. Pavyzdžiui, buriuotojai turės suvaldyti bures, kurių plotas siekia 550 kv.m, o tai reiškia, kad jomis galima uždengti krepšinio aikštelę. Burės aukštis – apie 30 metrų, kas prilygsta devynaukščiam namui.

„VO65 techninėmis galimybėmis stipriai lenkia pirmąją „Ambersail“, o tai leidžia siekti šiuo laivu leistis į pasaulinio lygio iššūkius. Naujam sportiniam startui jau yra pasirengę ir profesionalūs Lietuvos buriuotojai, tam palankios ir visos techninės sąlygos. Natūralu, kad nuo šiol buriuotojų motyvacija atrasti būdų, kaip pasauliui pademonstruoti įspūdingų rezultatų, yra milžiniškai išaugusi, – sakė Rokas Milevičius. – vienintelis lietuvis, kuris dalyvavo „Volvo Ocean Race“, ir šioms lenktynėms 2021 m. turintis pagrįstų ambicijų suburti komandą lenktynėms su „Ambersail II“.

Buriuotojams ir juos palaikantiems verslo, politikos ir pramogų pasaulio atstovams naujasis laivas pristatytas itin simboliškai: originali pirmosios „Ambersail” jachtos burė, siekianti net 24 m, buvo iškelta pastato viduje ir tapo pagrindu „Ambersail-II” pristatymui specialiai sukurtomis vaizdo projekcijomis. Išskirtinis dėmesys renginio metu parodytas Lietuvos vėliavai – Linui Ivanauskui (Linkui) perduota su pirmąja jachta pasaulį apiplaukusi trispalvė, įkūnijusi „Ambersail” dvasią. Ši vėliava keliaus ir toliau – pratęs „Ambersail” legendą.

„Ambersail II“ laukia tarptautinės regatos

Naujoji jachta šiuo metu yra Lisabonoje, kur buvo surinkta ir laukia pirmosios kelionės. Laivas per Atlanto vandenyną link Karibų pajudės dar prieš žiemos šventes. Kitąmet jachtai jau suplanuota eilė tarptautinių regatų ir lenktynių: „Barbados Sailing Week“, „RORC Caribbean 600“, „St. Maarten Heineken Regatta“, „Les Voiles de St. Barth“, „Antigua Sailing Week“, „AF Offshore Race“, „Rolex Fastnet Race“, „Maxi Yacht Rolex Cup“, „Les Voiles de Saint Tropez“, „RORC Transatlantic Race“ ir prestižinėje regatoje „Rolex Middle Sea Race“.

Numatoma, kad į Lietuvą „Ambersail II“ jachta sugrįš tik 2019-ųjų vasarą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

03:38
07:04
00:24

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką