18-mečių ledo ritulio rinktinės treneris: „Kada kautis dėl aukso jei ne dabar?“

Lietuvos 18-mečių ledo ritulio rinktinė trečiadienio vakarą sužaidė kontrolines rungtynes. Elektrėnuose vykusioje dvikovoje Lietuvos U-18 rinktinė 0:5 (0:2, 0:2, 0:1) nusileido Lietuvos nacionalinės rinktinės kandidatams. Tai vienintelės U-18 ekipos pasiruošimo rungtynės prieš pasaulio čempionatą Estijoje, kur kovo 31 – balandžio 6 dienomis įvyks I-o diviziono „A“ grupės kovos. Lietuvos rinktinės varžovais bus Vengrijos, Kroatijos, Didžiosios Britanijos, Rumunijos ir Estijos komandos.
Lietuva – U-18
Lietuva – U-18 / E.Žilinskaitės nuotr.
Temos: 1 Ledo ritulys

U-18 rinktinės kandidatai šioje dvikovoje stengėsi rodyti visą savo meistriškumą, kadangi po dvikovos trenerių štabas paskelbė galutinę rinktinės sudėtį ir atsisveikino su trimis ledo ritulininkais.

Dvikova prasidėjo vėliau nei planuota, kadangi vyrų rinktinės atstovai per apšilimą pademonstravo nusiteikimą dvikovai ir išdaužė apsauginį stiklą.

Pirmajame kėlinyje gerokai aktyvesni buvo aštuoniolikamečiai, kurie laimėjo daugumą mikrodvikovų ir buvo greitesni už varžovus. Tačiau dar nė vienos bendros treniruotės nesurengę vyrų rinktinės kandidatai sumaniai naudojosi jaunimo klaidomis ir mušė įvarčius.

10-ąją minutę Martynas Šlikas po Aurelijaus Kriščiūno ir Deivido Kazlausko perdavimų įmušė pirmąjį įvartį.

Netrukus pora puikių momentų prie varžovų vartų sukūrė U-18 rinktinė, tačiau ir vėl buvo priversta traukti ritulį iš savo vartų. 19-ąją minutę pasižymėjo Deividas Kazlauskas.

Antrajame kėlinyje Lietuvos rinktinė pridėjo dar du įvarčius ir abu juos pelnė aikštelėje esant nelygioms sudėtims. Pirmąjį įvartį 33-ąją minutę pelnė Aimas Fiščevas po Danieliaus Bogdziulio perdavimo, kai išnaudojo kiekybinę daugumą.

36-ąją minutę jau D.Bogdziulis pelnė įvartį pats po Nerijaus Ališausko perdavimo, kai pabėgo nuo varžovų, aikštelėje turėjusių vienu žaidėju daugiau.

Antrojo kėlinio pabaigą aktyviai sužaidė U-18 ekipa, tačiau neišnaudojo progų įvarčiui pasiekti.

Paskutiniajame kėlinyje 54-ąją minutę Nerijus Ališauskas tolimu smūgiu padidino skirtumą iki 5:0.

Jaunimas pelnė įvartį rungtynėse, tačiau prieš pat smūgį vartininkas Arūnas Aleinikovas spėjo pastumti vartus iš vietos ir įvartis nebuvo įskaitytas.

Iki rungtynių pabaigos likus pusantros minutės U-18 rinktinė surengė išpuolį vienas prieš vieną, tačiau ir šis bandymas buvo nesėkmingas.

Vyrų rinktinė šventė „sausą“ pergalę 5:0.

„Deja, tačiau tenka atsisveikinti su E.Bazevičiumi, S.Goreliu ir A.Rukšėnu. Visi šie ledo ritulininkai yra 1995 metų gimimo ir jie vieni vyresnių rinktinėje. Tačiau yra taip, kad jaunesni žaidėjai yra geresni ir jie vyks į pasaulio čempionatą. Estijoje kausimės tik dėl aukso padovanojimų. Kada gi, jei ne dabar? Ši rinktinė turėtų būti viena geriausių pastarojo meto komandų. Tačiau mūsų laukia daug sunkių dvikovų ir teks rimtai paplušėti kaunantis dėl pirmosios vietos“, – po rungtynių sakė U-18 rinktinės vyriausiasis treneris Andrius Jadkauskas.

„Dvikovos vertinti nenorėčiau, kadangi vyrų rinktinė dar nesurengė nė vienos treniruotės ir pasiruošimą pasaulio čempionatui pradėsime tik kitą savaitę. Gaila, tačiau rinktinėje neturėsime daugumos legionierių. Kazachstane dėl medalių kovoja broliai Kumeliauskai ir A.Bosas, Norvegijoje dėl asmeninių priežasčių liko D.Lelėnas. Traumuotas P.Verenis. Tad Ukrainoje kovosime dėl išlikimo grupėje“, – apie vyrų rinktinės bėdas kalbėjo vyriausiasis treneris vokietis Bernd Haake.

Nacionalinė ledo ritulio rinktinė pasaulio čempionate Ukrainoje, Donecke kovos balandžio 14-20 dienomis.