Aivaras Bendžius Baltarusijos čempionate įmušė 100-ąjį įvartį

Elektrėnų „Energijos“ kapitonas Aivaras Bendžius pelnė 100-ąjį savo įvartį Baltarusijos aukščiausioje lygoje, o elektrėniečiai namuose po atkaklios ir dramatiškos kovos 6:5 (3:2, 2:2, 1:1) palaužė Jerevano „Ararat“ komandą.
Aivaras Bendžius
Aivaras Bendžius / Energijos nuotr.
Temos: 1 Ledo ritulys

Su „Ararat“ ekipa „Energija“ jau žaidė du kartus: spalio mėnesį komandos pasidalino po pergalę. Pirmose rungtynėse svečiuose „Energija“ pralaimėjo rezultatu 3:7, tačiau jau kitose rungtynėse varžovus įveikė rezultatu 5:3.

Rungtynes „Energija“ pradėjo užtikrintai žaisdama tiek gynyboje, tiek puolime. Varžovams surengti pavojingų atakų rungtynių pradžioje nedavę elektrėniečiai jau devintą kėlinio minutę po puikaus Povilo Verenio (8:28) smūgio išsiveržė į priekį 1:0. Po šio įvarčio kilo susistumdymas ir 2 baudos minutėmis buvo nubaustas Davidas Grigorjanas. Iki šio įvarčio net du kartus „Ararat“ ekipą išgelbėjo vartų virpstas.

Gerą atkarpą netrukus pratęsė Ilja Četvertakas (9:35), kuris apčiuožė varžovų vartus ir įgrūdo ritulį į kairį vartų kampą – 2:0.

Penkioliktą kėlinio minutę „Energijos“ žaidėjams nepavyko sėkmingai išmesti ritulio iš savo zonos ir jį perėmę „Ararat“ ledo ritulininkai iščiuožė dviese prieš vartininką bei tiksliu smūgiu sumažino deficitą iki minimumo – 1:2.

Vėliau „Ararat“ ekipai vis dažniau pavykdavo įsitvirtinti „Energijos“ zonoje, o viena iš jų atakų buvo itin pavojinga – Elektrėnų klubo vartininkui Elvinui Karlai buvo išmušta lazda, tačiau jis ir be jos sėkmingai sugavo varžovų metimą.

Skirtumą iki dviejų vėl sugrąžino „Energijos“ kapitonas Aivaras Bendžius (18:21), kuris tiksliu metimu iš nepatogios padėties įmušė trečią šeimininkų įvartį – 3:1.

Visgi dar prieš pirmojo kėlinio pabaigą sėkmingai sužaidė „Ararat“ ekipa, kuri likus 35-ioms sekundėms įmušė antrąjį savo įvartį.

Antrame kėlinyje ir toliau netrūko kietos kovos ir nors „Energija“ gana sėkmingai puolė, tačiau „Ararat“ taip pat surasdavo kelių link varžovų vartų. Kėlinio pradžioje greitą ataką surengė A.Bendžius (5:10), kuris įmušė ne tik antrą savo rungtynių įvartį, tačiau tai taip pat buvo ir 100-asis „Energijos“ kapitono įvartis Baltarusijos čempionate per keturis sezonus.

Jau kitoje atakoje „Ararat“ žaidėjai surengė pavojingą ataką, o sėkmingai lazdą pakišęs Tigranis Šakarovas (25:25) sugrąžino vieno įvarčio skirtumą – 3:4.

Puikų įvartį žaidžiant daugumoje kėlinio viduryje pelnė Justinas Vėželis (32:36) bei vėl „Energijai“ sugrąžino dviejų įvarčių pranašumą – 5:3.

Netrukus jau „Ararat“ išnaudojo kiekybinį pranašumą, o Egoras Feofanovas (53:33) svečių deficitą sumažino iki minimumo – 4:5.

Trečiame kėlinyje toliau netrūko atkaklios kovos, o kėlinio viduryje daugumą puikiai išnaudojo Aimas Fiščevas (53:33), kuris vėl „Energijai“ sugrąžino dviejų įvarčių pranašumą – 6:4.

Itin dramatiškai susiklostė rungtynių pabaiga – Karolis Kubilius buvo diskvalifikuotas iki mačo pabaigos, o netrukus dvi baudos minutes gavo R.Aliukonis. Net dvi iš paskutinių keturių minučių „Energija“ rungtyniavo trise prieš penkis, o likusį laiką – keturi prieš penkis ar net šešis varžovų žaidėjus. Dviejų žaidėjų pranašumą „Ararat“ ekipai išnaudoti pavyko ir svečiai priartėjo prie „Energijos“ rezultatu 5:6. Nors „Ararat“ atkakliai puolė ir vartininką pakeitė šeštuoju aikštės žaidėju, tačiau išlyginti rezultato nesugebėjo ir Elektrėnų ekipa šventė dramatišką pergalę.

Šiose rungtynėse „Energija“ užsidirbo 10 pašalinimų ir 43 baudos minutes, tuo tarpu „Ararat“ gavo 7 pašalinimus ir surinko 22 baudos minutes.

Visas rungtynes „Energijos“ vartus gynė 17-metis Elvinas Karla.

Kitas tarpusavio rungtynes „Energija“ ir „Ararat“ žais jau penktadienį nuo 19:00 val. Elektrėnų ledo rūmuose.

„Energija“ per 31 čempionato rungtynes yra iškovojusi 15 pergalių ir su 42 taškais žengia aštuntoje pozicijoje, tuo tarpu „Ararat“ per 35 susitikimus iškovojo 19 pergalių ir su 56 taškais žengia šeštoje vietoje.

„Energija“ 6:5 (3:2, 2:2, 1:1) „Ararat“

1:0 – Povilas Verenis (8:28, rez. perd. Aurimas Gaidauskas)

2:0 – Ilja Četvertakas (dauguma) (9:35, rez. perd. Aurimas Gaidauskas)

2:1 – Jevgenijus Diominas (14:57)

3:1 – Aivaras Bendžius (18:21, rez. perd. Aimas Fiščevas)

3:2 – Jevgenijus Diominas (19:25)

4:2 – Aivaras Bendžius (25:10, rez. perd. Povilas Verenis)

4:3 – Tigranis Šakarovas (25:25)

5:3 – Justinas Vėželis (dauguma) (32:36, rez. perd. Edvinas Boroška ir Ilja Četvertakas)

5:4 – Egoras Feofanovas (dauguma) (33:33)

6:4 – Aimas Fiščevas (dauguma) (49:26, rez. perd. Rolandas Aliukonis)

6:5 – Egoras Feofanovas (dauguma 2) (58:21).