„Balticos“ ledo ritulininkai iš Penzos grįžta be pergalių ir be taškų

Trys pergalės namie ir trys pralaimėjimai išvykoje – toks yra Vilniaus „Balticos“ varžybų balansas su Penzos „Dizelist“ ekipa žemyninės jaunimo ledo ritulio lygos (MHL) pirmenybėse. Sekmadienį trečiąją dvikovą Lietuvos klubas Penzos mieste (Rusija) pralaimėjo rezultatu 2:5 (1:2, 0:2, 1:1). Prieš tai – ketvirtadienį ir šeštadienį mūsiškiai patyrė nesėkmes rezultatais, atitinkamai 2:4 ir 4:6.
Davidas Jasko
Davidas Jasko / hcbaltica.lt nuotr.

Kietas žaidimas, daug kovos, didelis žaidimo tempas – taip galima apibūdinti trečiųjų rungtynių pirmąjį kėlinį. Jo pradžia mūsiškiams susiklostė labai nesėkmingai. Sužaidus septynias minutes šeimininkai jau pirmavo 2:0, kuomet „Dizelist“ ekipą 4-ąją žaidimo minutę į priekį išvedė Denisas Belovas, o 8-ąją minutę „Baltica“ vartininką Vladislavą Kuzminą antrą kartą „nuginklavo“ Aleksandras Tarasovas.

Pirmojo kėlinio metu komandos paeiliui keitėsi atakomis, todėl prie vartų nuolat būdavo karšta. Galiausiai sėkmė nusišypsojo ir „Baltica“ komandai, kai 19-ąją minutę greitą Lietuvos komandos kontrataką tiksliu metimu baigė Robertas Mikesas. Vieno įvarčio deficitas reiškė, kad dar toli gražu niekas nebaigta, tačiau pasikartojo „juodojo antrojo kėlinio“ scenarijus.

Kaip ir per šeštadienio rungtynes šis kėlinys tapo lemtingas. Dviem rezultatyviomis atakomis Penzos klubo ritulininkai Ilja Kondrašinas (32 min.) bei Sergejus Ivanovas (37 min.) šeimininkų atotrūkį padidino iki trejų įvarčių ir rezultatas vilniečiams tapo nepavydėtinas: 1:4. Tai atsispindi ir kėlinio statistikoje: per antrąjį periodą mūsiškiai varžovų vartus metimais atakavo tik 6 kartus, o „Dizelist“ žaidėjai tai darė 11 kartų.

Prieš trečiąjį kėlinį „Baltica“ treneris Dmitrijus Medvedevas pakeitė vartininkus. Vietoj V.Kuzmino vartų ginti stojo Nikiforas Ščerba, kurį per šią komandos išvyką kamavo kelio skausmai.

Vilties žiburėlis sužibo 53-ąją minutę, kai „Baltica“ pirmojo penketo puolėjui – vienam komandos lyderių – Leonidui Kozlovui pavyko išnaudoti vieno žaidėjo kiekybinę persvarą. Tuoj pat po komandos draugo Miroslavo Božiko metimo ritulys atsimušė į Penzos ekipos vartų virpstą. Tačiau priešpaskutinę, 59-ąją mačo minutę Georgijus Busarovas įtvirtino „Dizelist“ pergalę rezultatu 2:5.

MHL pirmenybių Vakarų divizione pirmaujančios „Baltica“ komandos ritulininkai sąskaitoje po 21 žaistų rungtynių tebeturi 42 taškus. Artimiausias vilniečių persekiotojas: Maskvos „Zelenograd“ jų surinkęs 34, tačiau žaidė trims rungtynėmis mažiau.

Lietuvos klubas MHL pirmenybėse dabar turės bemaž mėnesio pertrauką. Kitos varžybos laukia taip pat išvykoje, kuomet gruodžio 24, 25 ir 27 dienomis „Baltica“ Rusijoje susitiks su „Klin“ komanda. Tuo tarpu Lietuvos sirgaliai žaidžiančią „Baltica“ turės progą išvysti gruodžio 14-ąją ir 15-ąją, kuomet Vilniuje draugiškų rungtynių atvyks svečiai iš Baltarusijos – Gardino „Neman“, tikėtina, kad iki to laiko komanda sustiprės ir naujais žaidėjais.