Dabar populiaru
Publikuota: 2013 sausio 1d. 20:30

Čiuožėja Deimantė Kizalaitė beveik visuose turnyruose užėmė pirmąsias vietas

Deimantė Kizalaitė „Spragtuko“ pasakoje
Monikos Stavavojūtės nuotr./https://www.facebook.com/msgraphy / Deimantė Kizalaitė „Spragtuko“ pasakoje

Įvairiuose Europos ir pasaulio turnyruose šiemet Lietuvą garsinę jaunieji čiuožėjai pasirodė mūsų šalies dailiojo čiuožimo gerbėjams. Pasaką ant ledo padėjo sukurti žinomi treneriai ir choreografai.

Pusšimtis įvairaus amžiaus geriausių mūsų šalies jaunųjų čiuožėjų pasirodė pirmą kartą Lietuvoje sukurtoje ledo pasakoje vaikams ir jų tėveliams. Pasidžiaugti jaunųjų talentų pasiekimais norinčių netrūko. O džiaugtis, pasak Lietuvos čiuožimo federacijos prezidentės, yra kuo.

Dailiojo čiuožimo atstovai šiemet gerai pasirodė įvairiuose turnyruose, ypač sėkmingi metai buvo beveik visuose čempionatuose pirmąsias vietas iškovojusiai Deimantei Kizalaitei.

„Paskutinėse varžybose ji sugebėjo iššokti pačius sudėtingiausius šuolius – trigubą lucą, net du laisvojoje programoje. Aišku, mes džiaugiamės ir kitomis sportininkėmis“, – sakė Lietuvos čiuožimo federacijos prezidentė Lilija Vanagienė.

Trylikametė D. Kizalaitė sako čiuožti pradėjusi prieš dešimt metų, o sudėtingiausia varžybose – gerai techniškai pasirodyti.

„[Sudėtingiausia] tuos visus apsisukimus padaryti, kad teisėjai užskaitytų, jog jie buvo geri. Suktukus gražiai padaryti, programą gražiai atlikti“, – pasakojo D. Kizalaitė.

Ledo pasakoje „Spragtukas“ vieną iš pagrindinių vaidmenų atliko Lietuvos čempionato antrosios vietos laimėtojas Laurynas Vonžotas.

„Nelabai populiarus sportas, ne toks kaip krepšinis. [...] Pažiūrėjau vienas varžybas ir paprašiau mamos, kad leistų [į treniruotes]“, – sakė L. Vonžotas.

Jaunieji sportininkai svajoja atstovauti Lietuvai olimpinėse žaidynėse. Tokių talentų, pasak trenerių yra, tereikia sukurti čiuožėjams palankias sąlygas treniruotis.

„Šiuo momentu Lietuvoje yra tikrai nemažai stiprių vaikų, kurie ateity galėtų šlovinti Lietuvą ne vien tik Europos ir pasaulio čempionatuose, bet ir olimpinėse žaidynėse“, – mano meninio ugdymo vadovė Rasa Drazdauskaitė-Birbalienė.

Svarbiausiuose turnyruose Lietuvą garsinantys jaunieji čiuožėjai tokius pasirodymus planuoja rengti kasmet.

Lrt.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką